۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83811615
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ دستگاه خودرو فاقد پلاک در اصفهان کشف شد

اصفهان - ایرنا - معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: ۳۵ دستگاه خودرو صفر کیلومتر و بدون پلاک در یک باب پارکینگ در حاشیه کلانشهر اصفهان کشف و ضبط شد.

اکبر عادل مرام  روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ارزش ریالی خودروهای مکشوفه را ۱۷ میلیارد ریال برآورد کرد و اظهار داشت: این خودروها از مدت‌ها قبل خریداری و در پارکینگی در حاشیه شهر اصفهان نگهداری شده‌اند.

وی با بیان اینکه بازرسی از پارکینگ‌ها با هماهنگی و همکاری نیروی انتظامی، معاونت مبارزه با جرائم اقتصادی و سپاه انجام شد ادامه داد: خودروهای کشف شده شامل تعدادی خودروی سواری از نوع پژو، پراید و چند دستگاه وانت نیسان بودند که با حکم مقام قضایی خودروهای مذکور توقیف شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: در راستای نظارت بر بازار خودرو و با توجه به دستورالعمل‌های صادره از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و مراجع استانی بویژه دادستانی اصفهان، بازرسی از انبارها و پارکینگ‌های سطح شهرها در دستور کار قرار گرفت.
وی بیان کرد: روند خروج خودروها از کارخانه و انتقال آنها به پارکینگ در دست بررسی است و نتایج آن در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

عادل مرام خاطرنشان کرد: مقصد نهایی این خودروها استان دیگری بود اما بنا به دلایل نا معلومی در اصفهان تخلیه و نگهداری شده بودند که مسوول پارکینگ ملزم به معرفی صاحب خودروها شد.

وی تصریح کرد: بر اساس ابلاغیه‌های کشوری ‌وجود خودروی بدون پلاک، احتکار است چرا که اگر خودرویی چند ماه پس از فروش، بلا استفاده و بدون پلاک نگهداری شود به این معنی است که مالک آن مصرف کننده نیست و هدف دیگری را از خرید و انبار دارد.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: پارکینگ‌ها به هیچ وجه حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند که در این رابطه علاوه بر مالک خودرو با مالک پارکینگ نیز برخورد قانونی می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم  در صورت رویت هر گونه انبار یا پارکینگ مشکوک خودرو، مراتب را با سامانه ۱۲۴ مطرح نمایند تا به سرعت مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =