۹۰۰  دانش‌آموز بافقی در مسابقه حفظ تلفنی قرآن شرکت کردند

یزد - ایرنا - مدیر مرکز افق ( اجتماعی، فرهنگی و قرآنی) آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بافق گفت: ۹۰۰ نفر از دانش آموز این شهرستان در رده‌های مختلف سنی در مسابقه حفظ تلفنی کلام وحی این نهاد شرکت کردند.

محمد علی قاسم زاده روز شنبه در گفت گو با ایرنا اظهار کرد: امامزاده عبدالله از جمله نهادهایی است که در زمان شیوع کرونا و به دلیل محدودیت در برگزاری مراسم حضوری دعا و قرآن، اقدام به اجرای برنامه حفظ قرآن به صورت مجازی و تلفنی کرد.

وی افزود: پیش بینی می‌شد حدود ۵۰۰ نفر در مسابقه شرکت کنند ولی پس از ثبت نام نهایی مشخص شد که استقبال مردم از برنامه‌های مجازی بسیار بیشتر است و شمار این افراد به ۹۰۰ تن رسید.

رییس اداره آموزش و پرورش بافق ادامه داد: از این تعداد  ۱۰۰ نفر برگزیده شدند که به ادامه حفظ قرآن زیر نظر مراکز و موسسات قرآنی شهرستان می پردازند.

وی افزود: در رده سنی تا پنج‌سال حفظ سه سوره، پیش دبستانی پنج سوره ،اول تا سوم ابتدایی هشت سوره، چهارم تا ششم ۱۲ سوره، متوسطه اول ۱۵، متوسطه دوم با ۲۰ سوره ،دانشجویان و طلاب فقط جزء ۳۰  قرآن را حفظ و در مسابقه قرآنی شرکت کردند.

این فعال فرهنگی در حوزه علوم قرآنی بیان کرد: مسابقه یادشده با حضور جداگانه خواهران و برادران به صورت تلفنی برگزار شد و داوری بخش خواهران را چند نفر از بانوان حافظ قرآن بر عهده داشتند.

قاسم زاده ،هدف از برگزاری مسابقات قرآن را برای افراد مختلف جامعه راه‌گشایی امور زندگی و انس هرچه بیشتر آنان با این کتاب شریف عنوان کرد و افزود: سعی می‌کنیم برنامه‌ها را حول محور ترویج فرهنگ قرآنی پیش ببریم زیرا تلاوت قرآن توجه به سبک زندگی اسلامی و تربیت قرآنی را افزایش می‌دهد.

مسابقه حفظ تلفنی قرآن با همکاری مرکز افق آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) و روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق برگزار شد.

هم اکنون ۱۴ نفر از خواهران و هشت نفر از برادران منطقه حافظ کل قرآن هستند و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به هشت هزار و ۱۳۴ تن رسید.

کیانوش جهانپور دیروز( جمعه ) افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۶ خرداد  بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی ۲ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹  شناسایی شدند که ۵۲۷ مورد مربوط به  افراد بستری و ۲ هزار و ۳۵۹ مورد هم  در تماس با مبتلایان بودند.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۵۷۳ نفر هم تحت مراقبت در بخش های آی. سی . یو قرار دارند.

به گفته وی  تاکنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ایران انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =