شریف اف: حضور یزدانی در المپیک توکیو دشوار است

تهران- ایرنا- آزادکار داغستانی الاصل تیم جمهوری آذربایجان، گفت: تیم ملی ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی گیران بسیار خوبی دارد و به همین دلیل معتقدم رضا یزدانی برای حضور در المپیک توکیو کار دشواری خواهد داشت.

شریف شریف اف آزادکار داغستانی الاصل تیم جمهوری آذربایجان که مدال های طلا و برنز المپیک و طلا، نقره و برنز جهان را در کارنامه ورزشی خود دارد گفت: مدت ها بود که در خانه حضور نداشتم و می خواستم که وقت بیشتری را برای کودکانم بگذارم، اما شرایط پیش آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شد تا اکنون در کنار آن ها باشم.

قهرمان کشتی آزاد تیم ملی آذربایجان در مورد شرایط تمرینی خود گفت: پس از بهبود بیماری ام، اکنون می خواهم که به زندگی ورزشی معمول خود بازگردم و نمی توانم منتظر بمانم تا اردوگاه های آموزشی باز شود. البته من دچار یک مصدومیت از ناحیه شانه هستم که خوشبختانه زمان کافی برای بهبودی کامل آن وجود دارد.

وی در مورد اینکه چه رقیبانی را در المپیک در پیش رو دارد اظهار داشت: در خبرها خوانده ام که رضا یزدانی می خواهد در انتخابی المپیک شرکت کند. البته در ایران رقابت در این وزن شدید است و رسیدن به چهارمین المپیک برای یزدانی آسان نخواهد بود. من فکر می کنم که محمدحسین محمدیان شانس بهتری دارد. در جام الروسا با او ملاقات کردم و شکست دادن او برایم سخت بود.

شریف اف در مورد رقابت میان کاکس و اسنایدر آمریکایی در وزن ۹۷ کیلوگرم، برای حضور در المپیک تصریح کرد: گفتن آن دشوار است اسنایدر دائما هجوم می آورد و حمله می کند اما کاکس برعکس در ضدحمله ها عمل می کند و قدرت جسمانی و استقامت مزیت اصلی او محسوب می شود. البته حضور کاکس در یک وزن بالاتر شاید برایش مشکل ساز باشد.

وی در مورد این سئوال که آیا علاوه بر سعداله یف و اسنایدر مدعیان دیگری در وزن ۹۷ کیلوگرم برای کسب مدال المپیک حضور دارند گفت: علاوه بر نمایندگان روسیه، آمریکا و ایران، کشتی گیران داغستانی الاصل دیگری همچون ماگومد ابراگیموف، آلبرت ساریتوف و ماگومدگادجی نوروف نیز حضور دارند. البته شنیده ام که حاجی مراد گاتسالوف نیز قصد بازگشت دارد و چیزی که باید بگویم این است که مسابقات المپیک غیر قابل پیش بینی است و هر اتفاقی ممکن است در توکیو بیافتد.

شریف اف در مورد اینکه وضعیت ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان چگونه است اظهار داشت: من دائما با هم تیمی هایم در آنجا در تماس هستم، اوضاع در آنجا بهتر از داغستان که تقریبا در هر خانواده ای یک نفر به کرونا مبتلا شده اند، است. چراکه اقدامات پیشگیرانه و قرنطینه شدیدی اعمال شده است و این کار بر شیوع ویروس کرونا تأثیر گذاشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست چه زمانی اردوها در جمهوری آذربایجان آغاز می شود و فقط به ما می گویند که به صورت انفرادی تمرینات خود را ادامه دهید و به محض عادی شدن شرایط به شما اطلاع خواهیم داد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha