اجاره بهای خوابگاه‌ها براساس مدت زمان استفاده محاسبه می‌شود

تهران- ایرنا- معاون دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در باره نحوه محاسبه اجاره بهای خوابگاه‌ها گفت: اجاره بهای خوابگاه‌ها براساس مدتی که دانشجویان از آن استفاده می‌کنند، محاسبه خواهد شد.

دانشگاه الزهرا در روزهای گذشته اعلام کرده است که سکونت دانشجویان در خوابگاه از ۱۷ خرداد ماه به بعد و در نیمسال جاری به منزله استفاده از یک ترم خوابگاه است. اطلاعیه دانشگاه الزهرا در حالی منتشر شده است که همه دانشگاه ها در زمینه دریافت اجاره بها باید از قوانین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تبعیت کنند.

الیاس منیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا در این باره اظهار داشت: هیچ دانشگاهی چنین قانونی نداشته و نمی گذارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها خارج از چارچوب ابلاغیه صندوق رفاه دانشجویان نمی توانند عمل کنند، تاکید کرد: قوانین اجاره بهای خوابگاه ها را صندوق رفاه دانشجویان تعیین می کند که میزان اجاره بها و قوانین آن پیش از این ابلاغ شده است.

معاون دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در مورد نحوه محاسبه میزان اجاره بهای خوابگاه ها از امروز، گفت: اجاره بهای خوابگاه ها به میزان مدتی که دانشجویان از آن استفاده می کنند، محاسبه خواهد شد.

منیری افزود: صندوق رفاه دانشجویان برای مدتی که دانشجویان از خوابگاه استفاده نکرده اند، هیچ مبلغی محاسبه نمی کند.

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از اسفندماه سال ۹۸ به علت شیوع ویروس کرونا، از پذیرش دانشجویان در خوابگاه ها خوددداری کردند. ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز حضور دانشجویان با اولویت تحصیلات تکمیلی را از امروز شنبه ۱۷ شهریور ماه در دانشگاه ها صادر کرد و دانشگاه ها به صورت محدود می توانند خوابگاه ها را با رعایت پروتکل های بهداشتی در اختیار دانشجویان قرار دهند.

میزان اجاره بهای خوابگاه

به گزارش ایرنا، نرخ اجاره بهای خوابگاه ها در سال تحصیلی جاری، شهریور ماه سال گذشته از سوی صندوق رفاه دانشجویان به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

خوابگاه های سطح یک و دو

اجاره بها برای خوابگاه های دارای اتاق یک و دو نفره ۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان، خوابگاه های سه و چهار نفره ۶۶ هزار تومان، خوابگاه های پنج و ۶ نفره ۵۷ هزار و ۷۰۰ تومان، خوابگاه های هفت و هشت نفره ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خوابگاه های ۹ نفره و بیشتر ۴۶ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است که رشد ۱۵ درصدی را نسبت به نرخ سال گذشته نشان می دهد.

خوابگاه های سطح سه

‌نرخ های اجاره بها برای خوابگاه‌های سطح سه نیز به این شرح است: خوابگاه های دارای اتاق یک و دو نفره ۷۶ هزار و ۸۰۰ تومان، خوابگاه های سه و چهار نفره ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، خوابگاه های پنج و ۶ نفره ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان، خوابگاه های هفت و هشت نفره ۴۶ هزار و ۱۰۰ تومان و برای خوابگاه های ۹ نفره و بیشتر ۳۸ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود که نشان دهنده رشد ۱۴ درصدی است.

خوابگاه های سطح چهار

نرخ اجاره بهای خوابگاه های سطح چهار دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید دارای اتاق یک و دو نفره ۶۸ هزار و ۶۰۰ تومان، خوابگاه های سه و چهار نفره ۵۴ هزار و ۹۰۰ تومان، خوابگاه های پنج و ۶ نفره ۴۸ هزار تومان خواهد بود.

خوابگاه های هفت و هشت نفره نیز ۴۱ هزار ۱۰۰ تومان، خوابگاه های ۹ نفره و بیشتر ۳۴ هزار و ۳۰۰ مصوب شده که رشد ۱۲ درصدی را نشان می دهد.

خوابگاه های نوبت دوم

بر اساس مصوبه دیگر صندوق رفاه دانشجویان که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت، برای دانشجویانی که در نوبت دوم دانشگاه ها تحصیل می کنند و متقاضی دریافت خوابگاه های مجردی هستند، قیمت ها به این شرح افزایش یافته است: اتاق های یک و دو نفره خوابگاه های سطح یک و دو ۱۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان، خوابگاه های سطح سه ۱۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان و خوابگاه های سطح چهار ۱۰۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

قیمت اتاق های سه و چهار نفره در خوابگاه های سطح یک و دو ۹۹ هزار تومان، سطح سه ۹۲ هزار و ۲۰۰ تومان و برای سطح چهار ۸۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شد.

برای اتاق های پنج و شش نفره خوابگاه های سطح یک و دو  ۸۶ هزار و ۷۰۰ تومان، سطح سه ۸۰ هزار و ۷۰۰ تومان و برای سطح چهار ۷۲ هزار و ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شد.

برای اتاق های هفت و هشت نفره در خوابگاه های سطح یک و دو ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان، سطح سه ۶۹ هزار و ۲۰۰ تومان و سطح چهار ۶۱ هزار و ۸۰۰ تومان همچنین برای اتاق های ۹ نفر به بالا در خوابگاه های سطح یک و دو ۶۱ هزار و ۹۰۰ تومان، سطح سه ۵۷ هزار و ۶۰۰ تومان و سطح چهار ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد.

اتاق متاهلان

دانشجویان دوره های روزانه که از خوابگاه های متاهلی استفاده می کنند، برای اتاق های مستقل در خوابگاه های سطح یک و دو مبلغ ۱۶۵ هزار و ۱۰۰ تومان، سطح سه ۱۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان و در خوابگاه های سطح چهار ۱۳۷ هزار و ۳۰۰ تومان باید بپردازند.

این قیمت برای اتاق های مشترک خوابگاه های سطح یک و دو ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، سطح سه ۱۰۷ هزار و ۶۰۰ تومان و برای سطح چهار ۹۶ هزار و ۱۰۰ اعلام شد.

دانشجویانی که در نوبت دوم دانشگاه ها تحصیل می کنند و متقاضی اسکان در خوابگاه های متاهلی هستند، برای اتاق های مستقل  ۲۴۷ هزار و ۶۰۰ تومان، برای اتاق های مشترک  ۱۷۳ هزار و ۳۰۰ تومان، برای اتاق های مستقل سطح سه ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و برای اتاق های مشترک سطح سه ۱۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، برای اتاق های مستقل سطح چهار ۲۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان و برای اتاق های مشترک سطح چهار ۱۴۴ هزار و ۱۰۰ تومان باید بپردازند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha