برگزاری آزمون‌های نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آذربایجان‌‎غربی

ارومیه- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: آزمون‌های نهایی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با حضور ۲۷ هزار دانش آموز در استان برگزار می شود و مدیران مدارس باید جدیت بسیار زیادی برای رعایت دستورالعمل‌های این بخش داشته باشند.

مهین منافی روز شنبه در حاشیه بازدید از مدارس حکمت و شاهد ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ضرورت استفاده دانش‌آموزان و عوامل برگزاری امتحانات از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در حوزه های امتحانی بیان کرد: دستکش و ماسک برای استفاده در مدارس استان توزیع شده‌ و تمامی مدارس و حوزه های امتحانی ضدعفونی روزانه می‌شوند.

وی  افزود: خانواده‌ها نگران حضور دانش‌آموزان در مدارس نباشند زیرا همه پروتکل‌ها به طور کامل رعایت می‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش وپرورش آذربایجان‌غربی بیان کرد: مشکل اصلی در این خصوص بی‌توجهی دانش‌آموزان به رعایت موارد بهداشتی پس از خروج از حوزه های امتحانی است که در این خصوص باید خانواده ها اقدامات لازم را انجام دهند.

منافی ادامه داد: چهار اکیپ بازرسی در مرکز استان از نحوه برگزاری این امتحانات و رعایت پروتکل های بهداشتی بازدید کرده و غربالگری و تب سنجی دانش آموزان در ۲۲ مدرسه ارومیه اجرا می شود.

آذربایجان‌غربی دارای ۶۰۷ هزار دانش آموز است که در پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند.

فرایند آموزش حضوری از اوایل اسفند سال گذشته در آذربایجان غربی به علت شیوع بیماری کرونا متوقف شده و در حال حاضر نیز تنها دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند، به صورت حضوری در مدارس آزمون می دهند.

تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده اند که حدود ۲.۵ درصد آمار جهانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =