برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون صنایع‌ دستی، اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌ رضوی از برگزاری دوره‌های آموزش صنایع دستی در مشهد خبر داد.

محمد مطیع روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری این دوره‌های آموزشی برای تابستان امسال در ۱۶ رشته صنایع دستی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: این رشته‌ها شامل تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، چرم‌دوزی، مجسمه‌سازی، قلمزنی، نقاشی روی پارچه و چاپ باتیک، سفالگری با چرخ، فیروزه‌کوبی، چاپ قلمکار، گلیم‌بافی، تذهیب، نگارگری و گل و مرغ، سرمه‌دوزی، میناکاری، سوزن دوزی‌های سنتی و جواهرسازی است.

معاون اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌ رضوی ادامه داد: علاقه‌مندان برای ثبت نام به آدرس مشهد، بولوار مدرس، بین مدرس یک و سه اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشهد، طبقه منفی یک مراجعه کنند.

۳۶۰ رشته صنایع دستی در ایران فعال است که ۹۰ رشته از این تعداد در خراسان رضوی وجود دارد. هم اکنون حدود ۲۰ هزار نفر در خراسان رضوی از محل تولید و فروش صنایع دستی ارتزاق می‌کنند.

هشت هزار و ۴۰۰ هنرمند هنرهای سنتی و صنایع دستی از اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی پروانه فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =