۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2142
کد خبر: 83811520
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار مرکز خرید تضمینی گندم در گیلانغرب فعال شد

قصرشیرین- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: چهار مرکز خرید تضمینی گندم و بذر در شهرگیلانغرب و دهستان‌های دیره و حومه از توابع این شهرستان فعال شده که بهای محصول را در کمترین بازه زمانی ممکن به کشاورزان پرداخت می‌کند.

سعید حیدرپور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۲۴ هزار تن گندم از سطح ۱۰هزار هکتار از مزارع گرمسیری شهرستان گیلانغرب برداشت شده و کار برداشت از سطح پنج هزار هکتار اراضی باقیمانده گرمسیری نیز تا پایان خرداد ماه به اتمام می رسد.

وی اظهارداشت: با وجود خسارت وارده به مزارع دیم برخی از نقاط شهرستان گیلانغرب به علت خشکسالی، به لحاظ وضعیت مطلوب مزارع آبی پیش بینی می شود مقدار۴۵ هزارتن پیش بینی شده محقق شود.

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: برداشت گندم در مناطق سردسیر این شهرستان در سطح ۹هزار هکتار از اول تیرماه آغاز می شود که در این خصوص  ۲مرکز خرید در شهرسرمست  و دهستان حیدریه درنظر گرفته شده است.

حیدرپور، سطح زیرکشت محصول جو را پنج هزار هکتار و کلزا ۷۰ هکتار اعلام کرد.

او اضافه کرد: تعداد ۹۵ دستگاه کمباین بومی و غیربومی کار برداشت گندم از مزارع این شهرستان را برعهده دارند تا در امر برداشت مشکلی برای کشاورزان ایجاد نشود و با توجه به شرایط کنونی و شیوع بیماری کرونا کنترل نظارتی در تمامی مبادی خروجی شهرستان به منظور جلوگیری از هرگونه قاچاق گندم توسط دلالان و سودجویان نیز صورت می گیرد.

شهرستان گیلانغرب ۴۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که سالیانه بیش از ۱۲۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی در این شهرستان تولید می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.