حجم بارش‌های امسال کوهرنگ نصف شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های سال آبی جاری کوهرنگ که از قطب‌های بارشی مهم کشور است، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۵ درصد کاهش دارد و نصف سالها گذشته شده است.

مهران چراغپور روز شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش‌های امسال شهرستان کوهرنگ از ابتدای مهر تا ۱۷ خرداد، یک هزار و ۱۷۵ میلیمتر گزارش شده در حالی که این بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۱۴۳ میلیمتر بود.

وی ادامه داد: ارتفاع برف در ایستگاه چلگرد در اسفند سال گذشته به صفر رسید و استان از نظر منابع آب پایدار و سفره‌های زیرزمینی همچنان در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

چراغپور، با بیان اینکه تا ۱۵ روز آینده بارشی در استان شکل نمی‌گیرد، تصریح کرد: بارش‌های موثر سال جاری به پایان رسیده است اما در برخی روزها امکان وقوع رگبارهای پراکنده در ارتفاعات وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پراکندگی بارش‌ها در سال آبی جاری از وضعیت بهتری برخوردار شده است، افزود: با این وجود این بارش‌ها به سبب سطحی بودن آبها از دسترس استان خارج شده است.

چراغپور از کاهش نسبی دما برای روزهای آینده خبر داد و گفت: صبح روز شنبه هفدهم خردادماه شهرکرد با دمای هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان‌ها گزارش شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در سال آبی جاری رتبه نخست خشکسالی در بین استان‌های کشور را دارد.

این استان با وجود اینکه سرچشمه ۲ رودخانه بزرگ زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز به شمار می‌رود اما ۶۶ درصد مساحت آن درگیر خشکسالی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =