۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۵
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83811488
۰ نفر

برچسب‌ها

حجم بارش‌های امسال کوهرنگ نصف شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: بارش‌های سال آبی جاری کوهرنگ که از قطب‌های بارشی مهم کشور است، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۵ درصد کاهش دارد و نصف سالها گذشته شده است.

مهران چراغپور روز شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش‌های امسال شهرستان کوهرنگ از ابتدای مهر تا ۱۷ خرداد، یک هزار و ۱۷۵ میلیمتر گزارش شده در حالی که این بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۲ هزار و ۱۴۳ میلیمتر بود.

وی ادامه داد: ارتفاع برف در ایستگاه چلگرد در اسفند سال گذشته به صفر رسید و استان از نظر منابع آب پایدار و سفره‌های زیرزمینی همچنان در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

چراغپور، با بیان اینکه تا ۱۵ روز آینده بارشی در استان شکل نمی‌گیرد، تصریح کرد: بارش‌های موثر سال جاری به پایان رسیده است اما در برخی روزها امکان وقوع رگبارهای پراکنده در ارتفاعات وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پراکندگی بارش‌ها در سال آبی جاری از وضعیت بهتری برخوردار شده است، افزود: با این وجود این بارش‌ها به سبب سطحی بودن آبها از دسترس استان خارج شده است.

چراغپور از کاهش نسبی دما برای روزهای آینده خبر داد و گفت: صبح روز شنبه هفدهم خردادماه شهرکرد با دمای هشت درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان‌ها گزارش شد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری در سال آبی جاری رتبه نخست خشکسالی در بین استان‌های کشور را دارد.

این استان با وجود اینکه سرچشمه ۲ رودخانه بزرگ زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز به شمار می‌رود اما ۶۶ درصد مساحت آن درگیر خشکسالی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha