۱۷ قطعه کبک به صورت غیرمجاز در شهرستان ماهنشان شکار شد

زنجان - ایرنا - فرماند یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: یک گروه پنج نفره از شکارچیان متخلف و غیرمجاز در شهرستان ماهنشان دست به شکار ۱۷ قطعه کبک زدند.

اسماعیل قلی زاده، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شکارچیان خاطی حوالی ظهر جمعه /۱۶ خرداد ماه/ در اراضی آزاد این شهرستان مشغول شکار کبک بودند که از سوی محیط بانان این شهرستان مشاهده و دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: متاسفانه این شکارچیان غیرمجاز قبل از اطلاع محیط بانان، این تعداد کبک را شکار کرده و طبیعت و حیات وحش این شهرستان را مورد تهدید و خطر قرار دادند.

قلی زاده با بیان اینکه این شکارچیان دستگیر شده که غیر بومی نیز هستند با یک دستگاه خودروی کمک دار، عازم این منطقه شده بودند،   تصریح کرد: پنج قبضه سلاح شکاری ته پر مجاز، یک قبضه سلاح شکاری بادی دوربین دار، ۹۲ تیر فشنگ ساچمه، یک دستگاه دوربین چشمی، یک عدد ضبط و پخش صدا، ۲ عدد فلش با آواز کبک، سه قبضه چاقو به همراه لاشه ۱۷ قطعه کبک، به دست آمد.

وی یادآور شد: هفته گذشته نیز یک شکارچی متخلف بومی به جرم شکار کبک و خرگوش در اراضی شهرستان ماهنشان ازسوی محیط‌بانان دستگیر و لاشه پنج قطعه کبک، یک سر خرگوش و همچنین یک قبضه سلاح شکاری ته‌پر تکلول از نامبرده کشف شد.

قلی زاده افزود: برای شکار هر قطعه پرنده کبک مبلغ سه میلیون ریال جریمه تعیین شده است که متخلف باید آن را به حساب محیط زیست عنوان ضرر و زیان به طبیعت، پرداخت کند و از جنبه عمومی جرم نیز قاضی رسیدگی کننده به پرونده، نوع جریمه و میزان آن را مشخص خواهد کرد.

وی از شکارچیان متخلف خواست، از شکار حیات وحش به ویژه در فصل ممنوعه (فصل زاد و ولد) به جد اجتناب کنند وگرنه محیط بانان در صورت مشاهده بدون هیچ اغماضی با آنان برخورد خواهد کرد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان از دوستداران طبیعت و حیات وحش استان زنجان خواست در صورت مشاهده متخلفان شکار و صید به نزدیکترین واحد محیط زیست و یا از طریق شماره تلفن های ۳- ۳۳۵۴۱۰۰ موضوع را اطلاع دهند تا در خصوص برخورد با شکارچیان خاطی اقدام شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =