خودروهای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ایلام رفع توقیف شدند

ایلام- ایرنا- رییس پلیس راه ایلام گفت: خودروهای توقیفی طرح فاصله گذاری اجتماعی در ایلام تعیین تکلیف و بر این اساس دستور رفع توقیف این خودروها صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی زاده روز شنبه از تعیین تکلیف رانندگانی که به علت رعایت نکردن اجرای فاصله گذاری اجتماعی در خصوص ویروس کرونا مبلغ پنج میلیون ریال جریمه شده بودند، خبر داد.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه جدید پلیس راهور ناجا، دارندگان خودروهایی که طرح فاصله گذاری اجتماعی را در بازه زمانی اعلامی از طرف ستاد مقابله با کرونا رعایت نکرده و مبلغ پنج میلیون ریال اعمال قانون و برای آنها دستور توقیف و شکایت در سیستم شماره گذاری ثبت شده است، می توانند از امروز با مراجعه به پلیس راهور استان نسبت به رفع دستور توقیف وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

رییس پلیس راه ایلام تاکید کرد: در ابلاغیه جدیدی که توسط پلیس راهور ناجا به سراسر استان ها ابلاغ شده، به منظور رفاه حال هموطنان، دستور رفع توقیف این خودروها صادر شده است.

توقیف ۷۸ دستگاه خودرو در جاده های ایلام

همچنین همتی زاده از توقیف ۷۸ دستگاه خودرو در جاده های ایلام طی سال جاری خبر داد.

وی ادامه داد : از ابتدای خرداد ماه سال جاری تاکنون تعداد ۷۸ دستگاه خودرو دارای شکایت قضایی و خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال در محورهای مواصلاتی استان توسط ماموران این پلیس توقیف و پس از سیر مراحل قانونی  روانه پارکینگ شدند.

رییس پلیس راه ایلام یادآور شد: خودروهایی که دارای شکایت قضایی و خلافی بالای ۱۰ میلیون ریال (تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهور ) هستند، توقیف می شوند.

همتی زاده اضافه کرد: ماموران پلیس راه مجهز به گوشی های سیستم هوشمند ثبت تخلف هستند و از این طریق به اصالت خودروها دسترسی و می توانند خودروهایی دارای شکایت قضایی ، شماره گذاری و خلافی هستند شناسایی و نسبت به توقیف آنها اقدام کنند.

وی گفت: رانندگان وسایل نقلیه دارای شکایت باید هرچه زودتر نسبت به رفع شکایت خودرو و پرداخت خلافی معوق خود اقدام کنند در غیر این صورت و در صورت تردد کردن در جاده ها ماموران پلیس راه نسبت به توقیف این خودروها اقدام خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =