هوای تهران در هفدهم خرداد سالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز، هفدهم خردادماه از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۲ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۶۴ و در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

بر این اساس ایستگاه‌های شهر ری، منطقه ۲۰ و شهرداری منطقه ۱۵ هر دو با شاخص ۸۵ و شریف (منطقه ۲) با شاخص ۷۲ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشت.

همچنین ایستگاه‌های سوهانک(منطقه ۱) با شاخص ۵۴، گلبرگ(منطقه ۸) با شاخص ۵۵ و پاسداران(منطقه ۳) با شاخص۵۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشت.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدایی امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۶۱ روز هوای سالم و ۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =