بهروزی‌راد: تعویق پارالمپیک به ضرر من بود

تهران- ایرنا- ملی‌پوش پارالمپیکی رشته قایقرانی باور دارد که تعویق بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو هر چند موجب خوشحالی برخی از ورزشکاران شد، اما موکول شدن آن به یک‌سال دیگر برای او آسیب‌زا است.

«شهلا بهروزی‌راد» که مدال برنز جهان در رشته پاراقایقرانی را در کارنامه دارد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بعد از تمریناتم که اسفندماه در تهران برگزار شد به کرمانشاه برگشتم و از آن تاریخ تنها به صورت سبک تمرینات بدنسازی را انجام می‌دهم. امکانات اینجا در حدی نیست که بتوانم کارهای تاکتیکی و تکنیکی تخصصی در رشته را مرور کنم. منتظر تصمیم فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک هستم تا تمرینانم را در تهران از سر بگیرم. کرونا شرایط سختی را برای ورزش ایجاد کرده است و این تنها مربوط به ایران نیست.

او با اشاره به سختی مسافرت از کرمانشاه به تهران گفت: ۱۰ سال است که در اردوهای تیم ملی هستم. اگر بگویم در این مدت بیشتر سال از خانواده دور بودم، گزاف نیست. در ماه تنها چند روز برای دیدار خانواده‌ام به کرمانشاه می‌روم و دوباره به تهران برخواهم گشت. تمام تلاش این است که با تمرینات سخت بتوانم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو افتخار آفرینی کنم. رویام مدال پارالمپیک است. پیش از این با کسب عنوان سوم در مسابقات جهانی سهمیه پارالمپیک را کسب کردم. در ارزیابی کمیته ملی پارالمپیک نیز در دسته مدال‌آوران نقره‌ای قرار دارم.

این ملی‌پوش پاراکایاک با ابراز نارضایتی از تعویق پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: تمام برنامه‌های من به هم ریخت زیرا تمرکزم را بر روی مسابقات شهریور ماه توکیو گذاشته بودم اما با لغو این تورنمنت این ذهنیت در من به وجود آمده است که تا سال آینده از آمادگی دور خواهم شد. شاید برای بسیاری از ورزشکاران تعویق یکساله المپیک خوشحال کننده باشد اما برای من این‌گونه نیست. در پارالمپیک توکیو رقیبان قدرتمندی از انگلیس و ازبکستان دارم و به دنبال آن هستم که با اقتدار بتوانم یکی از سکوهای پارالمپیک را نصیب ایران کنم.

وی که پنج عنوان قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد ادامه داد: پیش از آنکه به رشته قایقرانی بیایم در دوومیدانی ماده پرتاب دیسک فعالیت داشتم و به عنوان قهرمانی کشور نیز رسیدم اما در قایقرانی موفق‌تر هستم و تاکنون عناوین جهانی و آسیایی زیادی را کسب کردم. در سال ۲۰۲۲ نیز در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شرکت خواهم کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =