۶ شهرستان آذربایجان‌غربی در وضعیت قرمز بیماری کرونا

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ۶ شهرستان مناطق شمال، جنوب و مرکز استان، هم‌اینک در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شهرستان‌ها شامل ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، سردشت و سلماس هستند که بیشترین میزان درگیری با بیماری کرونا را دارند.

وی گفت: در بین این شهرستان ها، سردشت به خاطر شرایط ویژه و وجود ۴۰۰ جانباز شیمیایی بالای ۵۰ درصد با آسیب ریوی از اهمیت بسیاری برخوردار است و تمهیدات ویژه ای برای آن اتخاذ شده است.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی بیشترین میزان درگیری با ویروس کرونا را مربوط به سنین ۱۵ تا ۵۴ سال عنوان کرد و افزود: حدود ۶۸ درصد مبتلایان در این استان مربوط به  سنین یاد شده بوده و پس از آن سن بیش از ۵۵ سال با ۲۹ درصد در رده بعدی ابتلا قرار دارد.

آقا زاده ادامه داد: میزان درگیری با بیماری کرونا در سنین زیر ۱۴ سال نیز در آذربایجان غربی حدود سه درصد بوده است.

وی با بیان اینکه فاز دوم بیماری کرونا از فاز نخست آن خطرناک‌تر است، اظهار کرد: با کاهش حساسیت مردم آذربایجان غربی نظیر دیگر مناطق کشور، در پیک دوم آمار فزاینده شد که از جمله مشخصات آن، بدحال بودن بیماران مراجعه کننده و نیاز بیشتر به بخش مراقبت‌های ویژه است.

آقازاده با تاکید بر اینکه رفتار بیماری کرونا پارتیزانی است، گفت: این بیماری باید بسیار بیشتر از وضع موجود، جدی گرفته شده و پروتکل های بهداشتی به طور دقیق رعایت شود.

بیماری کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان غربی شیوع یافت و با گذشت بیش از سه ماه و نیم، حدود ۱۷۰ هزار نفر در کشور به آن مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =