۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83811382
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان خنک می‌شود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای این استان تا روز دوشنبه / ۱۹ خرداد ماه/، خنک خواهد بود.

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبح امروز / ۱۷ خرداد ماه/ آسمان زنجان صاف بوده و منطقه طارم ابری و مه آلود و از بعدازظهر نیز در برخی مناطق شاهد وزش باد و همچنین احتمال بارش پراکنده باران در بخش های نیمه شمالی استان خواهیم بود. 

وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده، میزان دما در منطقه طارم بین ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و سایر مناطق استان نیز بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

سلطانی با بیان اینکه از روز سه‌شنبه تا پایان هفته جاری نیز میزان دما روند افزایشی خواهد داشت، اظهار داشت: پیش بینی می شود میزان دما در منطقه طارم در مدت یاد شده به بالای ۴۰ درجه سانتیگراد نیز برسد. 

وی به دمای فعلی شهر زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: میزان دمای فعلی شهر زنجان ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

سلطانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته سجاس در شهرستان خدابنده با دمای ۵+ درجه سانتیگراد و چورزق در شهرستان طارم با ۳۷+ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط این استان گزارش شد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =