۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون دلار انواع کالا از استان مرکزی صادر شد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون دلار انواع کالای غیر نفتی در ۲ سال گذشته از این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

«سعید فرخی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: میزان واردات استان نیز  در ۲ سال گذشته یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار بوده  که بخش قابل توجهی از آن ماشین‌آلات، تجهیزات و عوامل تولید بوده است. 

وی ادامه داد: کشورهای هدف صادراتی استان مرکزی در سال‌های گذشته کمتر از ۵۰ کشور بود اما اکنون بیش از ۸۰ کشور جهان پذیرای کالاهای صادراتی این استان هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی، در خصوص عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در ۲ سال گذشته نیز گفت: ۴۶۲ نشست کارگروه در این مدت برگزار و مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت بیش از سه هزار و ۵۰۰ مصوبه داشت. 

فرخی اضافه کرد: احیاء و تولید دوباره واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال و رفع موانع موجود در مسیر بهره­‌برداری از ۲۶۵ طرح توسعه‌ای مهمترین دستاوردهای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در ۲ سال گذشته است.

وی گفت: بیش از ۱۴۰ هزار تن کالاهای اساسی و نهاده­‌های دامی نیز در سال گذشته در انبارها ذخیره سازی شده و در این مدت بیش از ۷۳ هزار تن نهاده­‌های دامی بین فعالان بخش کشاورزی استان توزیع شده است. 

بیش سه هزار  واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود ۲۵۰ واحد به عنوان صادرکننده فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =