واژگونی و حریق پراید در همدان ۲ کشته و سه مجروح بر جا گذاشت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه سواری پراید در ۱۰ کیلومتری شهر همدان و حوالی «جورقان» و سپس آتش گرفتن خودرو، ۲ تن فوت و سه نفر مجروح شدند.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سرنشینان این خودرو در حال بازگشت از کرج به همدان بودند که به علت خواب آلودگی راننده، سواری پراید پس از برخورد با گاردریل در آبراهه سقوط کرد.

وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی ۲ کودک حدود ۲ ساله و ۶ ساله به بیرون از خودرو سواری پراید پرتاب شده و در دم جان باختند و سه تن دیگر مجروح و مصدوم شدند همچنین پس از خارج کردن سرنشینان مصدوم از داخل خودروی پراید، به علت برخورد مخزن گاز کولر با پایه گاردریل خودرو دچار حریق شد.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: در صورتی استفاده از صندلی کودک در خودرو، احتمال مرگ این کودکان به حداقل ممکن می رسید اما بیشتر رانندگان رغبتی به استفاده از صندلی کودک ندارند.

سرهنگ عزیزی بیان کرد: ۱۵ روز نخست خرداد امسال را می توان از حادثه خیزترین زمان ها برشمرد چرا که در این مدت ۱۶ تن در ۱۰ سانحه جاده ای این استان جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: همزمانی نیمه نخست خرداد با تعطیلات عید سعید فطر و ۱۴ و ۱۵ خرداد نیز بر افزایش تردد و مسافرت ها و مرگ و میر استفاده کنندگان از مسیرهای شریانی این استان افزوده است.

رییس پلیس راه اظهار داشت: چهار کودک در نیمه نخست خرداد امسال جان باختند که شامل زیر گرفتن دختر پنج ساله توسط پدر هنگام حرکت با دنده عقب تراکتور در روستای باباعلی، برخورد سه کامیون در مسیر غارعلیصدر و مرگ کودک چهار ساله و ۲ کودک مربوطه به واژگونی سواری پراید است.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است و سال گذشته ۴۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد معادل ۳۰ نفر افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =