نبی: تعلیق فدراسیون فوتبال منتفی است

تهران - ایرنا - دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تعلیق فدراسیون فوتبال منتفی است، گفت:‌ با توجه به نامه اخیر فیفا، موارد ذکر شده فیفا را رعایت کردیم و با حذف وزیر ورزش از اعضای مجمع و حفظ ماهیت اساسنامه طبقه قوانین کشورمان، اصلاحات مورد نظر فیفا انجام شده و تا ساعتی دیگر به فیفا ارسال خواهد شد.

«مهدی محمد نبی» در گفت و گویی درباره آخرین اقدامات و اصلاحات در اساسنامه فدارسیون فوتبال اظهار داشت:: موارد مدنظر فیفا را رعایت شده  و در این بخش مشکلی نخواهد بود و در این زمینه از همراهی وزارت ورزش وجوانان سپاسگزاریم.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کمیته عادی سازی منتفی است و صحت ندارد، ادامه داد: انتخاب روسای کمیته‌های قضایی و حسابرسی نیز به مجمع محول شد در بخش ماهیت فدراسیون هم مطابق قوانین کشورمان عمل کردیم و مطمئن هستیم که ایرادات فیفا حل و فصل خواهد شد.

نبی در خصوص اینکه در اصلاحیه فیفا اعلام شده که کمیته انضباطی و اخلاق باید در مجمع رای‌گیری شود و موضوع سابقه ۱۰ سال مدیریتی برای انتخاب شوندگان نیز برداشته شده است، گفت: این مساله درست است نفرات این ۲ کمیته از جمله کمیته حسابرسی با رأی‌گیری انتخاب می‌شوند و نفرات انتخاب شده برای رأی دادن نیز چنین شرایطی دارند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص حذف بند ۱۰ سال سابقه مدیریت برای شرکت در انتخابات این فدراسیون به منظور تسهیل حضور فوتبالیست‌های سابق اضافه کرد:‌در بخش اساسنامه و افرادی که قصد کاندیدا شدن را دارند، انعطاف به خرج دادیم که این مساله در تاریخ فدراسیون فوتبال شاید کم سابقه باشد.

وی ادامه داد:‌ وقتی اساسنامه از فیفا برگردد ظرف یک ماه آینده به مجمع ارایه می‌شود و در صورت تایید، دوباره به فیفا ارسال می‌شود که در این بخش فیفا نقش مشاوره ای دارد و فعلا اساسنامه را تایید نمی‌کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا بحث تعلیق فدراسیون منتفی است، گفت: بله، منتفی است و باید حاشیه‌ها را دور کنیم.

نبی در مورد برنامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، برگزاری بازی‌های غرب به صورت متمرکز است، البته ما با چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نظراتمان را داده‌ایم زمانی که برای لیگ قهرمانان آسیا در نظر گرفته شده، باید در کمیته اجرایی تصویب شود. که امیدواریم هفته جاری کنفدراسیون برنامه مسابقات را اعلام کند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال افزود:‌ سازمان لیگ بر اساس نقطه نظرات ستاد مبارزه با کرونا و همچنین پروتکل‌های فیفا و کشورمان، برنامه مسابقات داخل کشور را اعلام کرد و امیدواریم که باشگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

نبی گفت: ‌برای شروع رقابت های لیگ برتر هفته اول تیرماه را پیشنهاد کردیم تا باشگاه‌ها زمان بیشتری داشته باشند. البته این مساله به هیات رئیسه سازمان لیگ برمی‌گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha