۱۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83811009
۰ نفر

برچسب‌ها

مردم برای حفاظت از محیط زیست مطالبه گر باشند

تهران- ایرنا- امام جمعه شهرستان پردیس گفت: غفلت هایی در حفاظت از محیط زیست اتفاق افتاده است و گفتمان سازی برای مطالبه گری حفاظت از محیط زیست باید در دستور کار مردم و مسئولین قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس ضمن گرامیداشت روز حفاظت از محیط زیست در جمع نمازگزاران اظهار داشت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای حفاظت از محیط زیست به همه دستگاه‌ها و نهادها ارسال می شود اما برخی از مسولین بی توجه هستند و خواسته و یا ناخواسته در این حوزه غفلت هایی اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز و بی رویه، آلودگی هوا، غارت منابع طبیعی، غبار و ریزگردها یک وظیفه ملی و بر عهده تک تک مسولین و مردم است .

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره اهمیت توسعه و پیشرفت تولید در سال جهش تولید، خاطر نشان کرد: اداره محیط زیست شهرستان همکاری لازم را با تولید کنندگان برای رفع موانع تولید در زمینه محیط زیست داشته باشد تا شاهد رشد و جهش تولید درسال ۹۹ باشیم.

حسینی گفت:  امسال، مراسم گرامیداشت  سالگرد امام راحل به فرموده مقام معظم رهبری متفاوت با سال های گذشته برگزار شد گفت: سالهاست که امام(ره) را از دست دادیم و با رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری،  انقلاب ما زنده نگهداشته شده و رشد چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایران اسلامی در تمام زمینه ها پیشرو است و به عنوان اولین انقلاب مردمی و مستقل دنیا، اولین حکومت مردم سالار دینی ، اولین قدرت نظامی در آسیا، اولین حکومت مستقل در طول دهه های متعدد، اولین کشور مقاوم در مقابل تحریم ها و تنها کشوری که  حکومت آمریکا را به چالش می کشد در دنیا شناخته شده است.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: ترامپ که پس از ترور سردار سلیمانی ایران را به هدف قرار دادن ۵۲ نقطه تهدید کرده بود امروز نمی تواند مانع از حضور کشتی های ایرانی در نزدیک مرزهای آمریکا بشود و در نهایت عجز برخی فرماندهان مقتدر نیروی انتظامی ایران اسلامی را تحریم کرده که نشانی از غرض ورزی  آمریکا با مردم  و مقامات ایران است.

وی با بیان اهمیت جوانگرایی در کشور، اظهار داشت: کشور ما طی سال‌های آینده به پیری می رسد، جوانان باید پای کار بیایند و با خلاقیت و شجاعت راه‌های برون رفت از این مشکل را پیدا کنند، دشمنان تلاش می کنند تا کشور را رو به پیری و سالمندی پیش ببرند.

حسینی  ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران آماده سازی مکان نماز جمعه در دوران کرونا، اظهار داشت: ضدعفونی محل برگزاری نمازجمعه توسط شهرداری ها، حفظ امنیت توسط نیروی انتظامی، حضور ماموران آتش نشانی، شبکه بهداشت و درمان، هیات امنای مسجد ،حضور اصحاب رسانه و توزیع ماسک و دستکش و تب سنجی نمازگزاران برای برگزاری نماز جمعه با رعایت موارد بهداشتی قابل تقدیر است.

شهرستان پردیس با جمعیتی  در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =