نمایشگاه مجازی خوشنویسی«امام رئوف» در هرمزگان برگزار می‌شود

بندرعباس- ایرنا- نمایشگاه مجازی استانی خوشنویسی «امام رئوف» به مناسبت دهه کرامت و با محوریت امام رضا(ع) در هرمزگان برگزار می‌شود.

رییس حوزه هنری هرمزگان گفت: فراخوان نمایشگاه مجازی خوشنویسی«امام رئوف» در بخش های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث در سایت حوزه هنری این استان اعلام شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این نمایشگاه می توانند نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند. 

 انوشیروان پیش‌دار عصرجمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود:اشاعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مذهبی مرتبط با مبانی شیعه و استمرار تلاش‌های تحول‌آفرین و تبادل تجربیات و ره‌آوردهای هنر الهام بخش قدسی خوشنویسی هدف‌گذاری اصلی این دوره از نمایشگاه خوشنویسی امام رئوف است.

وی در خصوص ویژگی آثار هنرمندان نیز بیان داشت: قطع اثر، پاسپارتو و تذهیب اثر اختیاری بوده و هر هنرمند مجاز به ارسال حداکثر ۲ اثر در هر بخش است.

رییس حوزه هنری هرمزگان اضافه کرد: پس از اعلام  نظر داوران برای برگزاری نمایشگاه مجازی اصل اثر از هنرمند دریافت می شود و واحد تجسمی حوزه هنری مجاز است از آثار ارسالی به صورت مختلف پوستر، عکس و غیره استفاده کند.

پیش‌دار مالکیت آثار تقدیر شده را متعلق به حوزه هنری هرمزگان عنوان کرد و افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این نمایشگاه می توانند تصویر اثر خود را تا دوم و اصـل اثر را نیز تا پنجم تیرماه امسال به واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان در مرحله نخست تصاویرآثارشان را با بهترین کیفیت با مشخصات کامل، به واتساپ شماره های ۰۹۱۷۵۴۵۱۹۲۰- ۰۹۱۷۱۵۸۷۹۰۰ ارسال کنند.  

این نمایشگاه در قالب مسابقه و با تلاش واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری این استان با همکاری انجمن خوشنویسان استان برگزار می‌شود.

دهه کرامت (اول ذی‌القعده) امسال روز سه شنبه سوم تیرماه همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با شعار آغاز می‌شود و تا ۱۳ تیر برابر با ۱۱ ذی‌القعده ولادت امام رضا(ع) ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =