امام راحل با ارزش‌های الهی و معنوی دنیا را تحت تاثیر قرار داد

اصفهان- ایرنا- امام‌جمعه نایین گفت: امام خمینی (ره) یک انسان تحول‌آفرین و تحول‌خواه بود که در حوزه حاکمیت ارزش‌های الهی و معنوی توانست، نه تنها ایران که همه آزادگان دنیا را تحت تاثیر خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام سید علی سجادی در نخستین خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نمازجمعه پس از دوران شیوع ویروس کرونا در نایین افزود: امام خمینی (ره) حق حیات بر گردن تمام بشریت دارند و رهنمودها و مواضع ایشان به گونه‌ای بود که گویا همین امروز و با شرایط موجود سخن می‌گویند.

وی همچنین با گرامی‌داشت یاد شهیدان قیام ۱۵ خرداد نایین بیان کرد: هر چند که به دلیل رعایت مسایل بهداشتی، امکان برگزاری راهپیمایی وجود نداشت اما در حوزه فضای مجازی و رسانه‌ای کارهای خوب و ماندگاری انجام شد که به عنوان اسناد مهمی در تاریخ ماندگار می‌شود.

امام‌جمعه نایین همچنین به آغاز فعالیت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: نمایندگان باید از همین روزهای نخست دقت کنند که مجلسی پاک با قانون‌های پاک تشکیل دهند.

وی تاکید کرد: نمایندگان آنچه که مقام معظم رهبری در پیام‌شان فرموده بودند دنبال کنند، مردم هم همین‌ها را می‌خواهند.

سجادی در ادامه با اشاره به رویدادهای جاری آمریکا گفت: وحشی‌گری جدید، خلق و خوی سیاست‌مداران آن کشور است که تا کنون در کشورهای دیگر انجام می‌دادند و امروز به جان ملت خود افتاده‌اند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در این زمینه اضافه کرد: خیلی از واقعیت‌های استکبار پس از کشته شدن یک سیاهپوست برای جهانیان مشخص شد.

امام‌جمعه نایین افزود: با بروز این حادثه موج تنفر و فریاد عدالت‌خواهی در همه جهان به راه افتاده است که این مهم به برکت امام راحل تحول‌آفرین شد و توانست ابهت پوشالی آن حکومت و ابرقدرت‌ها را درهم بشکند.

نمازجمعه نایین با رعایت کامل نکات بهداشتی همچون توزیع ماسک، دستکش و رعایت فاصله‌گذاری در رواق فاطمیه برگزار شد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

در پی شیوع این بیماری بسیاری آیین‌ها و اجتماع‌های مذهبی و غیرمذهبی در کشور تعطیل شده بود.

۹۰۰ آیین عبادی سیاسی نمازجمعه در سراسر کشور برگزار می‌شود و استان اصفهان با برگزاری ۹۰ آیین، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

شهرستان نایین با جمعیت بیش از ۳۹ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =