۱۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۴
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83810985
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه شاهرود: امام خمینی(ره) ملت ایران را عزتمند کرد

شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود گفت: ملت ایران با خودباوری و تحقیر دشمنان و با رهبری‌های مدبرانه امام راحل عزتمند شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در خطبه های این هفته در حسینیه اعظم قلعه شاهرود افزود : با نگاه متفاوت امام راحل و شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی ، ملت ایران به خواسته های کلان  دست یافته و متحول شد.

وی با بیان این که امام خمینی (ره) فقه را وارد زندگی مردم و حکومت کرد، گفت: حرکت حکومت و حاکمیت براساس  فقه ، کشور را از طاغوت دور نمود.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب گفت : امروز نیز نیازمند تحول هستیم و از درجا زدن و ایستادن باید خلاص شویم.

به گفته او، از وابستگی  به نفت باید دور شویم چرا که خیلی از کشور های دنیا بدون نفت اقتصاد خود را مدیریت می کنند.

وی ادامه داد: در بیانات رهبری  تامین عدالت ، ریشه کنی اعتیاد و رشد جمعیت اولویت داشت.

امام جمعه شاهرود قتل بی‌رحمانه یک سیاه پوست توسط پلیس آمریکا را چالش بزرگ برای حقوق بشر این کشور برشمرد و تاکید کرد: سابقه اسرائیل غاصب و  آمریکا در تاریخ نشان از ظلم و جور بر ملتشان و عدم رعایت حقوق بشر است.

وی با اشاره  به روز جهانی محیط زیست گفت: جهان تنها شعار حفاظت از آن را می دهد در حالی که  دین اسلام  به آن توجه ویژه کرده  است.

امام‌جمعه شاهرود با بیان این که آب ، خاک ، هوا و محیط زیست سرمایه های گرانقدر برای نسل های آینده است تاکید کرد:  اگر معنویات در جامعه‌ای  آلوده شود ، فعالان این حوزه هم  فریاد بزنند.

امینی تاکید کرد: به بهانه اقتصاد گردشگری نباید  حریم شکنی کنند و دستگاه های اجرایی مسئول ، حساس و پاسخگو باشند.

  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =