بدی آب‌وهوا مانع تجسس هوایی برای یافتن مفقودین کشتی بهبهان است

تهران- ایرنا- مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: به علت بدی آب و هوا، استفاده از خدمات پروازی برای یافتن دو مفقود شده کشتی تجاری بهبهان با محدودیت مواجه است.

«نادر پسنده»  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ضمن تکذیب فیلمی که اکنون در فضای مجازی در خصوص غرق شدن کشتی بهبهان دست به دست می‌شود، گفت: با توجه به ساعتی که سانحه رخ داده است و شرایط منطقه، هیچ فیلمی از این حادثه گرفته نشده است.

وی گفت: هم اکنون چهار نجات یافته و یک فوتی در ام القصر عراق هستند که هماهنگی برای بازگشت آنها در حال انجام است.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر گفت: با هماهنگی‌های انجام شده و با وجود بدی آب و هوا و باد شدیدی که در منطقه درحال وزیدن است، تجسس برای یافتن باقی مفقودین سانحه ادامه دارد و بعد از بررسی نهایی توسط تیم بررسی سانحه، علت و چگونگی وقوع حادثه اعلام خواهد شد.

پسندیده گفت:در حال حاضر اولین اولویت ما پیگیری برای یافتن مفقودین حادثه است که بدی آب و هوا استفاده از  خدمات پروازی و هلیکوپتری را با محدودیت مواجه کرده است. برای تسریع در یافتن مفقودین حادثه سعی داریم در اولین فرصت از تجسس هوایی برای بافتن دو نفر از مفقودین استفاده کنیم.

شناور باری به نام «بهبهان» که روز سه شنبه (١٣ خرداد) با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر عازم بندر ام‌القصر عراق بود شب گذشته در کانال آبی «خورعبدالله» و در محدوده آب‌های عراق غرق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =