۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83810921
۰ نفر

برچسب‌ها

کرونا درآمد بیمارستان خلخال را ۵۰ درصد کاهش داد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: شیوع بیماری کرونا از اسفندماه سال گذشته، درآمد بیمارستان این شهر را تا میزان ۵۰ درصد کاهش داده است.

دکتر سجاد رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایطی که بیشترین سطح درآمد و اعتبارات این دانشکده برای تامین حقوق کارکنان غیررسمی هزینه می‌شود، این دانشکده همچنان در بسیاری از موارد بویژه تامین تجهیزات جدید پزشکی و بیمارستانی نیازمند حمایت‌ها و همکاری‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل است.

وی اظهارداشت: استقلال دانشکده علوم پزشکی موجب بی‌نیازی این دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیست و در شرایط فعلی برغم استقلال مالی و اعتباری دانشکده و تامین بودجه سالانه آن از مرکز کشور در بسیاری از موارد نیازمند حمایت همه‌جانبه دانشگاه علوم پزشکی استان در فعالیت‌های بهداشتی ، درمانی و پزشکی هستیم.

وی گفت: دانشکده علوم پزشکی خلخال یکی از ۱۰ دانشکده علوم پزشکی مستقل کشور و همچنین یکی از آسیب‌پذیرترین در بین ۶۲ دانشکده علوم پزشکی با توجه به برخورداری از تنها یک بیمارستان و درآمد مالی پایین سالانه است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۲۰ دانشجو در ۶ رشته تحصیلی در دانشکده علوم پزشکی خلخال مشغول تحصیل هستند، افزود: با توجه به سابقه ۲۷ ساله دانشکده خلخال دانشجویان آن نیز از دانشجویان با تراز علمی بالا و ممتاز هستند.

او گفت: اعضای هیات علمی این دانشکده از ۱۲ نفر قبلی به ۲۰ نفر ارتقا یافته و راه‌اندازی رشته‌های جدید تحصیلی از جمله کارشناسی اچ‌آی‌تی در دستور کار این مرکز علمی و آموزشی قرار گرفته است.

دکتر سجاد رحیمی، پیش از این معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی خلخال بود و هفته گذشته به عنوان سرپرست جدید این دانشکده معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =