بیش از پنج هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: این حوزه تاکنون در قالب رزمایش کمک‌های مومنانه، پنج هزار و ۷۴۱ بسته معیشتی بین خانوارهای نیازمند در شهرستان‌های استان توزیع کرده است.

گلاویژ فتاحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خانوارهای نیازمند به کمک سازمان‌های مردم نهاد شناسایی و اقلام خوراکی از جمله برنج، روغن، مرغ و حبوبات بین آنها توزیع شد و این کمک‌ها باز هم ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا در اوایل اسفند پارسال، سمن‌ها فعالیت‌های عملیاتی خود را تعطیل کردند، افزود: این نهادها براساس شرایط موجود، به سمت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم در بحث پیشگیری از ابتلا به کرونا، با تولید محتوا در فضای مجازی و توزیع بروشور بین مردم، گام برداشتند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان به فعالیت ۵۶ سازمان مردم نهاد در استان اشاره کرد و یادآور شد: از زمان شیوع کرونا در استان، سمن‌ها به تولید و توزیع ماسک، گان و لباس بیمارستانی و توزیع مواد ضدعفونی کننده بین خانوارهای نیازمند در شهرها و روستاها اقدام کرده‌اند.

فتاحی اثرات روحی، روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور را مهم دانست و تاکید کرد: ۶ مرکز مشاوره حوزه جوانان در استان روزانه به صورت تلفنی و غیرحضوری آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به مردم و آسیب‌دیدگان از کرونا است.

براساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر جمعه ۱۶ خرداد در مجموع ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =