آب  سد مخزنی یامچی اردبیل برای آبیاری اراضی کشاورزی رهاسازی شد

اردبیل - ایرنا - رهاسازی آب سد مخزنی یامچی برای آبیاری اراضی پایاب این سد در شبکه آبیاری و توزیع آب کشاورزی آغاز شد. 

عباس جنگی مرنی ،مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل روز جمعه در بازدید از آخرین وضعیت سد انحرافی الماس و شبکه آبیاری یامچی گفت: طبق برنامه‌ریزی قبلی پس از حدود ۹ ماه، رهاسازی آب از سد یامچی شروع شد و کشاورزانی که قرارداد آبیاری خود را نهایی کرده‌اند، آب اراضی خود را تحویل و محصولات خود را آبیاری می‌کنند.

وی بیان‌کرد: تامین آب شرب مرکز استان ، شهر سرعین و چند روستا و تامین آب اراضی پایاب شبکه آبیاری یامچی از اهداف اصلی این سد مخزنی بوده  و با رهاسازی آب کشاورزی، بخشی از اراضی واقع در پایاب سد از آب مورد نیاز برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با دعوت از کشاورزان برای صرفه‌جویی در مصرف و استفاده بهینه از منابع آب گفت: کشاورزان با مدنظر قرار دادن اینکه ماه‌های گرم سال هنوز در پیش روست، مصرف صحیح و بهینه آب را رعایت کنند تا مشکلی در آبیاری اراضی خود نداشته باشند.

نبی‌الله پاسبان عیسی‌لو ،معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نیز در این بازدید گفت: در مهلت تعیین شده، باقیمانده کشاورزان شبکه آبیاری یامچی می‌توانند نسبت به تکمیل و انعقاد قرارداد آبیاری اراضی‌خود  اقدام کنند.

شبکه آبیاری یامچی در شهرستان اردبیل و در محدوده حوضه آبریز رودخانه‌های بالیخلوچایی و قره‌سو قرار دارد.

سطح اراضی شبکه آبیاری یامچی بیش از پنج هزار هکتار و در ۱۶ روستا می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =