کیفیت هوای تهران قابل قبول است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه(شانزدهم خرداد) از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۷۱ در شرایط سالم یا قابل قبول قرار دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۷۱ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۹، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۹، ازن با شاخص ۶۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرری (منطقه ۲۰) و اقدسیه (منطقه یک) مشترکا با شاخص ۸۷، مسعودیه(منطقه ۱۵) و پیروزی (منطقه ۱۳)با شاخص۸۱ و شریف(منطقه ۲) با شاخص ۷۵ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پونک(منطقه ۵)با شاخص۵۶، گلبرگ(منطقه ۸) با شاخص ۶۰و تربیت مدرس (منطقه ۴) با شاخص ۶۲ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال تا کنون ۲۵ روز هوای پاک، ۴۹روز هوای سالم یا قابل قبول و ۳ روز ناسالم برای همه گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) در تهران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =