۱۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۱
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83810747
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود انسولین در داروخانه‌های خوزستان جبران می‌شود

اهواز- ایرنا- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به آغاز توزیع انسولین در داروخانه‌ها از اواخر هفته گذشته گفت: مشکل واردات انسولین به کشور با پیگیری وزیر بهداشت به کشور حل شده و کمبود انسولین در داروخانه‌ها جبران می‌شود.

حسین برزگر شامگاه پنجشنبه در مصاحبه تلفنی با صداوسیمای مرکز خوزستان درخصوص کمبود انسولین در داروخانه های استان گفت: در کنار جنگ با کرونا با جنگی دیگر به نام تحریم‌های آمریکا مواجه هستیم که البته با وجود داروسازان، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های داروسازی، تلاش برای حل مشکل کمبود انسولین ادامه دارد.
وی ادامه داد: مباحث مربوط به مبادلات ارزی برای تامین انسولین حل شده هرچند به دلیل شیوع ویروس کرونا نقل و انتقال دارو در سطح جهان با مشکلاتی مواجه شده است.
برگزر در بخشی دیگر بیان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا با مشکل تامین مواد ضدعفونی کننده مواجه بودیم اما این مشکل برطرف شد در مرحله بعد تامین ماسک مورد نیاز استان در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا ضمن تولید ماسک، پارچه مخصوص ماسک نیز در داخل استان تهیه شود.
برزگر با اشاره به صدور مجوز حدود ۳۰ الی ۴۰ کارگاه تولید ماسک در استان خوزستان گفت: ما بر روی قیمت ماسک توزیع شده در داروخانه‌ها نظارت داریم و امیدواریم به زودی ماسک به تعداد مورد نیاز در داروخانه‌ها توزیع شود.
همچنین در این برنامه یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون درخصوص سفر ۱۲ نماینده کشور به اهواز توضیح داد: در این دوره از مجلس شورای اسلامی در تلاش هستیم به جای پرداختن به مسائل جزئی همچون مسئله انتصابات، سطح مطالبات خود را بالا ببریم.
مجتبی یوسفی افزود: در مجلس شورای اسلامی راه پیشبرد مسائل استفاده از ظرفیت جمعی نمایندگان است به همین دلیل جمعی از نمایندگان استان های مختلف به شهر اهواز دعوت شدند.
وی ادامه داد: بازدید از مناطق منبع آب، حصیرآباد و روستاهای انتهای غیزانیه از جمله برنامه های این سفر بود.
یوسفی اظهار داشت: با اجرایی شدن فاز نخست از طرح آبرسانی به غیزانیه مشکل آب شرب برخی روستاهای این بخش حل می شود اما اگر فازهای دوم و سوم این طرح اجرایی نشود برخی مشکلات روستاهای این بخش پابرجا می‌مانند.
وی ادامه داد: در تلاشیم تا دبیرخانه فعال مجمع نمایندگان استان خوزستان برای پیگیری برخی مشکلات کلان شامل پرداخت حق آلایندگی صنایع، آب و فاضلاب تشکیل شود که البته نیازمند همدلی تمام نمایندگان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =