۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۹
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83810645
۲ نفر

برچسب‌ها

هفت نفر از تخریب کنندگان جنگل‌های مریوان دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی مریوان از دستگیری و بازداشت هفت نفر از متخلفان و متصرفان جنگل و عرصه‌های طبیعی و ملی این شهرستان با حکم مقام قضایی خبر داد.

مولود کریمیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارش‌های رسیده مبنی بر تخریب و تصرف اراضی ملی در روستای بیله از توابع بخش مرکزی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تخریب و تصرف انجام شده نزدیک شهر مریوان بود و این موضوع را حساس‌تر کرده بود، افزود: در تحقیقات و بررسی‌های انجام شده ۱۱ نفر از متخلفان شناسایی و پرونده این تخلف تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی مریوان یادآور شد: با صدور حکم قضایی تعداد هفت نفر از متخلفان شناسایی، دستگیر و پس از سیر مراحل قضایی با حکم قاضی روانه زندان شدند و چهار نفر نیز که متواری هستند تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا آمار تخریب،  تصرف و قطع درختان جنگلی در شهرستان مریوان رو به افزایش است و در این مدت ۴۴ نفر از متخلفان دستگیر و با حکم مقام قضایی پرونده آنها بررسی و روانه زندان شدند که آمار بسیار بالایی است.

کریمیان گفت: حفاظت از عرصه های منابع طبیعی وظیفه همگانی است و در این راستا منابع طبیعی با تمام توان و تلاش خود و به صورت شبانه روزی از جنگل ها و عرصه طبیعی حفاظت و حراست می‌کند البته از عموم مردم نیز درخواست داریم گزارش مربوط به تخریب،  تصرف و قطع درختان جنگلی و زغال گیری را به شماره تماس ۱۵۰۴ این اداره اطلاع دهند.

از مجموع ۱۹۳ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان مریوان ۹۷ هزار هکتار آن را جنگل و ۹۶ هزار هکتار را مراتع تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و یکی از شهرستان های دارای پوشش جنگلی وسیع است که جنگل های آن از نوع جنگل های زاگرس به شمار می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =