زیرسازی راه‌آهن اردبیل - میانه امسال پایان می‌یابد

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: تا پایان امسال زیرسازی کل پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه تکمیل می‌شود و عملیات اجرایی قطعاتی هم که در مرحله ریل‌گذاری هستند، همزمان با قطعات زیرسازی ادامه می‌یابد.

فرزاد قلندری روز پنجشنبه در جریان بازدید معاون ساخت و توسعه راه‌آهن کشور از این طرح افزود: تلاش می‌شود در فصل کاری امسال و قبل از شروع فصل سرما، این پروژه به نقطه مطلوبی از برنامه‌ریزی اجرایی خود برسد.  

وی بیان‌کرد: پروژه راه‌آهن اردبیل - میانه از لحاظ تامین اعتبار و نقدینگی مشکلی ندارد و این  پروژه به موقع تامین مالی می‌شود و عملیات اجرایی آن به سرعت ادامه دارد. 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن کشور نیز گفت: تمدید قرارداد پیمانکاران منوط به پیشرفت مطلوب عملیات اجرایی است.

 خطیبی بیان‌کرد: برنامه شرکت ساخت و توسعه ریلی کشور، افتتاح و بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن اردبیل در سال آتی است.

عملیات اجرایی راه‌آهن میانه - اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر در سال ۸۴ شروع شده اما با تامین اعتبار توسط بانک ملی ایران و تزریق اعتبارات مناسب در جریان سفر زمستان رییس‌جمهوری، عملیات اجرایی این پروژه سخت شتاب گرفته است.

در طرح راه‌آهن اردبیل - میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره‌ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می‌شود.

حجم عملیات اجرایی این خط ریلی بسیار گسترده بوده و برای تکمیل آن حدود ۳۵ هزار تن مصالح فلزی همچون آهن‌آلات، میلگرد و کابل و حدود ۲۲۰ هزار تن سیمان مورد نیاز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =