بلایای طبیعی ۴۰۰ میلیون تومان به شبکه برق سیستان و بلوچستان خسارت زد

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: وقوع تند باد و باران شدید فصلی طی چند روز گذشته در شهرستان نگور (بخش پلان و تلنگ)، نیکشهر و راسک بیش‌از ۴۰۰ میلیون تومان به شبکه برق این شرکت خسارت وارد کرد.

خلیل عوض زاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۴۰ اصله پایه شبکه فشار متوسط و ضعیف توزیع برق بر اثر این تند باد و بارندگی دچار تخریب و شکستگی شد.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ مورد سیم پارگی در حوزه فشار متوسط و حدود ۵۰ مورد سیم پارگی در حوزه برق فشار ضعیف در مناطق چابهار و تلنگ اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۹۰ روستا در ابتدای وقوع این اتفاق در بخش مرکزی و تلنگ برق‌شان قطع شد که در همان ساعت اولیه بیش‌از ۵۰ درصد این روستاها مجدد برق دار شدند.

وی تصریح کرد: با تلاش همکاران و پیمانکاران شرکت توزیع نیروی برق در کوتاه‌ترین زمان ممکن شبکه‌های آسیب دیده بازسازی، ترمیم و برق پایدار تمامی مناطق مجدد برقرار شد.

به گزارش ایرنا، به برکت انقلاب اسلامی هم‌اینک بیش‌از پنج هزار و ۴۵۵ روستا معادل ۱۰۰ درصد روستاهای دارای مجوز سیستان و بلوچستان از نعمت برق پایدار برخوردار هستند.

تعداد روستاهای برقدار شده سیستان و بلوچستان در دولت تدبیر و امید ۶۴۸ روستا بوده که رشد ۱۳.۴۸ درصدی در این دولت داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =