آغاز ساخت یک واحد آموزشی با مشارکت خیران در بخش عقیلی گتوند

دزفول-ایرنا- عملیات اجرایی احداث یک باب دبیرستان دخترانه ۶ کلاسه متوسطه اول روز پنجشنبه با حضور مسئولان و مردم در روستای بدیل بخش عقیلی شهرستان گتوند آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این آیین با حضور فرماندار گتوند، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، بخشدارعقیلی، مسئولان محلی، خانواده های شهدا، خیران و جمعی از اهالی روستاهای بخش عقیلی برگزار شد.

مدیراداره آموزش و پرورش شهرستان گتوند در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا زیربنای این فضای آموزشی را ۳۳۱ متر اعلام کرد و گفت: این طرح آموزشی با اعتباری افزون بر ۱۵ میلیارد ریال به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که ۷۰ درصد اعتبار آن از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان و ۳۰ درصد از طریق خیران تامین خواهد شد.

حسین اسدی‌پور ادامه داد: این فضای آموزشی برای ۷۰ دانش آموز دختر مقطع متوسطه اول در این روستا احداث می‌شود و تلاش بر این است در سریع‌ترین زمان تکمیل و بهره‌برداری شود.

شهرستان گتوند سال گذشته همانند سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ رتبه نخست آموزشی خوزستان را با ۹۶درصد قبولی برای چهارمین بار در ۶ سال گذشته کسب کرد.

این شهرستان بیش از ۱۳ هزار دانش آموز شهری و روستایی و یکهزار و ۶۰۰ دانش آموز عشایری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =