استفاده از ماسک برای مراجعان به ادارات در بوکان الزامی شد

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان گفت: مراجعان به ادارات این شهرستان از امروز، ۱۷ خرداد باید ماسک به همراه داشته و از آن استفاده کنند.

لقمان خسروپورآذر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه انتظار می‌رود شهروندان برای حفظ سلامت خود و کارمندان از ماسک استفاده کنند، اظهار داشت: همه ادارات و بانک‌ها در خصوص اجرای این مصوبه باید اقدام لازم را معمول و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا طی روزهای اخیر باید همه مردم ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اصول بهداشت فردی و اجتماعی را نیز به خوبی رعایت کنند تا بتوان از گسترش بیشتر این بیماری جلوگیری کرد.

سرپرست فرمانداری بوکان اضافه کرد: فعال شدن برخی صنف‌ها به منظور جلوگیری از رکود اقتصادی، با دستور رییس جمهوری با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته ولی به معنای عادی شدن شرایط نیست و مردم در هر حال باید پروتکل‌های بهداشتی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در خصوص فعالیت میدان دواب و پرندگان این شهرستان نیز اظهار داشت: بازارهای هفتگی دواب و پرندگان تا اطلاع ثانوی همچنان در این شهرستان و با مصوب ستاد پیشگیری از کرونا تعطیل است و با افرادی که از این امر سرباز زنند، برخورد خواهد شد.

خسروپور آذر اظهار داشت: با توجه به لزوم رعایت نکات بهداشتی توسط تمامی واحدهای صنفی، مقرر شده است واحدهایی که تاکنون در سامانه سلامت ثبت نام نکرده‌اند تا امروز، شنبه در این سامانه ثبت‌نام و نسبت به نصب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند، درغیر این صورت برابر مقررات با آنان برخورد خواهد شد

وی افزود: با توجه به صادر نشدن مجوز برگزاری مراسم‌ ترحیم و عروسی و همچنین تعطیلی تالارها، از برگزاری هرگونه مراسم و تجمع بیش از حد افراد در خانه باغ‌ها و سایر اماکن نیز جلوگیری می‌شود.

با وجود تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فرمانداری بوکان به شهروندان برای در خانه ماندن و محدود کردن سفرهای درون و برون شهری همچنان تعدادی از شهروندان نسبت به هشدارها بی‌توجه هستند که نتیجه آن افزایش تعداد مبتلایان کرونا در این شهرستان است.

تاکنون حدود ۱۷۰ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده که نزدیک به ۲.۵ درصد مبتلایان در دنیاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =