بوشهری‌ها مصرفه بهینه برق را جدی بگیرند

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: هم‌استانی‌ها با رعایت الگوی مصرف و استفاده بهینه از دستگاه‌های خنک کننده کمک کنند، تابستان بدون مشکل سپری شود.

عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه درآیین افتتاح ۹ طرح برق ‌رسانی استان بوشهر در عسلویه  با ارتباط ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: امروز شاهد افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه و طرح‌هایی در حوزه ایجاد پست‌های برق و اصلاح خطوط  بودیم که استان بوشهر به شدت به آنها نیازمند است.
وی بیان کرد: اگر چه نیروگاه، برق کشور را تامین می‌کند اما آنچه که بیشتر در توسعه این استان اثر گذار است ایجاد پست برق و اصلاح خطوط و شبکه‌ها است که امروز بخشی از آنها افتتاح شد و در شتاب توسعه این استان موثرخواهد بود.
گراوند با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف برق، ادامه داد: پارسال وزیر نیرو ابلاغ کرد که هر استانی در مصرف برق صرفه جویی کند به همان میزان صرفه جویی، به استان کمک می‌شود که در استان بوشهر این اتفاق رخ داد و هم بخش مردمی و هم ادارات از این کمک بهره مند شدند.
وی گفت: در بخش اداری با تغییر ساعت کاری و نظارت جدی و سختگیرانه در مصرف برق صرفه‌جویی شد که بر همین اساس وزارت نیرو مبلغی را به عنوان صرفه جویی به ما ابلاغ کرد که در بحث توسعه انرژی در استان هزینه شد.
گراوند تاکید کرد: بیشتر مصرف برق در استان بوشهر در بخش خانگی است و چنانچه مردم دمای بهینه برای خنک‌کننده‌ها را که وزارت نیر اعلام کرده رعایت کنند روی ۲۴ و ۲۵ درجه بگذارند بخش بزرگی از مشکلات تامین برق حل می‌شود و می‌توانیم تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.
استاندار بوشهر گفت: همچنین در صورت صرفه‌جویی مبلغی به استان تعلق می‌گیرد که می‌توانیم با آن به توسعه شبکه و حل مشکل برق  منطقه کمک کنیم.
گراوند یادآور شد: طبق گزارشی که ارائه شده، اگر هر خانوار یک لامپ را خاموش کند ۱۶ مگاوات برق صرفه جویی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha