۱۵ خرداد سرآغاز مبارزه مردم ایران علیه استبداد رژیم بود

یزد - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه از شهدای ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ به عنوان زندگان همیشه جاودان تاریخ انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: قیام مردم ایران در این روز سرآغـاز مـبارزه آنها علیه استبداد رژیم گذشته بود .

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری آیین یادبود شهدای ۱۵ خرداد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است و مردم با قیام خود در پیروی از رهبری امام خمینی (ره) اسلام را در این روز برای همیشه در مقابل استکبارجهانی بیمه کرد.

امام جمعه ابرکوه خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) با مبارزه خود اسلام ناب محمدی (ص) را مقدمه  پیروزی انقلاب قرار داد.

حسینی اضافه کرد: باید تلاش های امام راحل را برای ترویج فرهنگ اسلامی بیشتر تبیین کنیم و نقش رسانه ها و مسوولان فرهنگی در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه بابیان اینکه در ۱۵ خرداد اسلام تولدی دیگر یافت ،تصریح کرد: امام راحل اسلام را دوباره در جهان زنده و احیا کردند.

حسینی ادامه داد: ۱۵ خرداد، روز قیام خونین مردم جان بر کفی بود که به نام اسلام و برای اسلام به میدان آمدند و علیه نظام ستم شاهی به رهبری امام خمینی(ره) مبارزه کردند و اسلام در این روز برای همیشه در مقابل استکبارجهانی بیمه شد.

وی در ادامه از قیام مردم در ۱۵ خرداد ۴۲ و پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ را سبب بیداری کشورهای اسلامی در جهان ذکر کرد.

به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد در ۲۴ ساعت گذشته آیینی هایی با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان محلی ابرکوه در مساجد و تکایا برگزار شد. 

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =