۱۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83810369
۰ نفر

برچسب‌ها

لبنان: ماموریت نیروهای ویژه سازمان ملل نباید تغییر کند

تهران-ایرنا- در حالی که آمریکا به دنبال تغییر ماموریت نیروهای ویژه سازمان ملل مستقر در جنوب لبنان (یونیفیل) با هدف فشار به نیروهای مقاومت (حزب الله) است، وزیر خارجه لبنان روز پنجشنبه در سخنانی بر ضرورت ادامه حضور نیروهای سازمان ملل بدون تغییر ماموریت آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری المیادین،‌ «ناصیف حتی» وزیر خارجه لبنان در گفت‌وگوی رادیویی در بیروت گفت:‌ ما مدت‌هاست با کشورهای عضو دائم شورای امنیت در سطح وزارت خارجه در خصوص ابقای نیروهای یونیفیل در لبنان در تماس هستیم.

وی افزود: محور نشست دیروز سفیران کشورهای عضو دائم شورای امنیت با «میشل عون» رئیس‌جمهوری و «حسان دیاب» نخست‌وزیر موضوع نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفیل) در لبنان بود. 

حتی همچنین تصریح کرد که نباید در تعداد نیروهای یونیفیل در لبنان و یا نوع ماموریت آنها تغییری ایجاد شود.

وزیر خارجه لبنان تاکید کرد:‌ موضع لبنان در این‌باره روشن است و ما بر همکاری استوار میان ارتش لبنان و نیروهای یونیفل تاکید می‌کنیم.

حتی‌ گفت: رئیس‌ جمهوری لبنان بر پایبندی به قطعنامه شورای امنیت و نقش نیروهای یونیفیل در جنوب لبنان تاکید دارد.

وزیر خارجه لبنان ادامه داد: ما در نشست یادشده،‌ بر ضرورت عدم تلاش برای تغییر ماموریت‌های یونیفیل و نیز همکاری مستمر میان ارتش و این نیروها برای حفظ امنیت و ثبات در جنوب لبنان تاکید کردیم.

 این در حالی است که در آستانه رای گیری در شورای امنیت درباره ماموریت نیروهای یونیفیل در لبنان، آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تغییری در نوع ماموریت این نیروها با هدف کاهش قدرت و فعالیت نیروهای مقاومت لبنان (حزب الله) ایجاد کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =