۱۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83810255
۱ نفر

برچسب‌ها

بیشینه دمای هوا در خراسان رضوی به ۴۷ درجه می‌رسد

مشهد- ایرنا- میانگین دمای هوا در خراسان رضوی امروز پنجشنبه به اوج خود می‌رسد به طوری که در مناطق گرمسیری بیشینه دمای هوا تا ۴۷ درجه سلسیوس افزایش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز پنجشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: مناطق گرمسیری استان خراسان رضوی مانند شهرستانهای سرخس، تایباد، سبزوار و بردسکن طی روزهای پنجشنبه و جمعه هوای بسیار گرمی را سپری خواهند کرد.

فریدون سنگچولی افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۳۹ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که فردا جمعه تغییری ندارد و از روز شنبه هفته آینده شاهد روند کاهشی دما در مشهد و دیگر شهرستانهای خراسان رضوی همراه با وقوع بارشهای رگباری پراکنده بیشتر در نیمه شمالی استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: بیشینه دمای هوای مشهد در روز شنبه ۳۵ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که تا روز دوشنبه هفته آینده به زیر ۳۰ درجه خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کمینه دمای هوای دیشب مشهد ۲۲ درجه سلسیوس بود که از یکشنبه شب آتی روند کاهشی دمای هوای شبانه آغاز می شود به طوری که تا اواسط هفته آینده به میزان چهار درجه کاهش می‌یابد.

سنگچولی افزود: امروز در کنار گرمای هوا، وزش باد در مناطق مختلف  خراسان رضوی به ویژه در نیمه جنوبی و شرقی استان شدت می‌گیرد.

وی ادامه داد: شهرستان قوچان با کمینه دمای هوای ۱۳ درجه سلسیوس و شهرستان سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۴ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین  شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان جغتای به میزان ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha