۱۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱:۵۴
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83810142
۰ نفر
تظاهرات شهروندان یونانی در مقابل سفارت آمریکا

آتن- ایرنا- شهروندان شهر آتن در مخالفت با سرکوب شهروندان آمریکایی توسط نیروهای ارتش و پلیس این کشور، دست به تظاهرات گسترده ای در مقابل سفارت آمریکا دست زدند و پرچم این کشور را به آتش کشیدند.

تظاهرات گسترده و خشمگین مردم یونان از خیابان های اصلی شهر آتن آغاز شد و  تظاهرکنندگان پس توقف کوتاهی در مقابل پارلمان یونان، از نمایندگان پارلمان و دیگر مسئولان خواستند به سکوت خود در مقابل سرکوب مردم فقر زده آمریکا خاتمه دهند.

معترضین  همچنین بسوی سفارت آمریکا راهپیمایی کردند و شعارهای همچون" دست از کشتار مردم فقر زده آمریکا و بخصوص سیاهپوستان بردارید"، " تا به حال ملت های دیگر را سرکوب و در امور آنان دخالت می کردید و حالا نوبت کشتار سیاهپوستان  آمریکایی رسیده است.

تظاهر کنندگان خشمگین به اقدامات جنایتکارانه آمریکا در قبال سیاهپوستان،  با حمل پلاکاردهایی  همچون " نمی توانم نفس بکشم "، " ملت فقر زده آمریکا  نمی تواند نفس بکشد ، را نکشید،  اقدامات سرکوبگران دولت آمریکا بشدت محکوم  کردند و از دولت این کشور خواستند به کشتار بیرحمانه مردم خاتمه دهد .

تظاهرکنندگان ضمن انتقاد شدید از سازمان های بین المللی و حقوق بشر درخلال تظاهرات، با سردادن شعارهایی  همچون "حقوق بشر کجاست؟"، سازمان های بین المللی در قبال کشتار مردم در آمریکا، چکار می کنند، نسبت به سکوت این سازمان اعتراض و از آنان خواستند بسکوت خرگوشی خود در قبال این همه جنایات پایان دهند.

دولت یونان به منظور جلوگیری از نزدیک یا وارد شدن معترضین به سفارت آمریکا، نیروهای زیادی  را بکار گرفته بود.    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =