تلاش امام راحل (ره) ایجاد همدلی میان دولت و مردم بود

تبریز- ایرنا - مسوول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه گفت: امام راحل (ره) به نقش و اراده مردم در برپایی یک حکومت مبتنی بر جمهوری اسلامی، اعتقادی راسخ داشت و تمام تلاشش را برای ایجاد همدلی و همزبانی میان دولت و مردم، تمرکز زدایی دولتی و برپایی مردم سالاری دینی بکار بست و همواره به طبقات محروم جامعه توجهی ویژه داشت.

حجت الاسلام حسن امیرنژاد در سالروز ارتحال امام خمینی (ع) به ایرنا گفت: امام راحل هم در سطح ملی و هم در میان مسلمین، تاکیدشان بر حفظ وحدت بود و با توجه ویژه به حفظ استقلال کشور و نفی سلطه پذیری، وابستگی فکری، عقلی و مغزی نخبگان جامعه را منشاء و عامل اصلی شکست ملت ها می دانست.

وی با بیان اینکه جاذبه و دافعه امام بر اساس مکتب اسلام بود، خاطرنشان کرد: آن رهبر فقید بر سازندگی کشور به مثابه الگوسازی برای جهان اصرار داشت و پیشرفت های غرب را در جهت نسل کشی و فاصله گیری از انسانیت و یک پیشرفت حیوانی تلقی می کرد.

 مسوول نمایندگی ولی فقیه با اشاره به تلاش های امام در جهت اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی سکولار و متحجر، افزود: امام همیشه با این گونه اسلام و مسلمانی مخالف بود و با مقدس نماها، قشری نگری، عوام گرایی و عوام زدگی، نگاه ابزاری به دین، کم توجهی به تفکر و تعقل، تنگ نظری و واپس گرایی، کج اندیشی و کج فهمی، بی توجهی به نقش زمان و مکان، و تفکرات انحرافی همچون وهابی گری و انجمن حجتیه، به شدت برخورد می کرد.

 حجت الاسلام امیرنژاد اتکال به مدد الهی و اعتماد به وعده صدق خدا را از شاخصه های اعتقادی امام خمینی برشمرد و گفت: همه هم و غم امام برای نجات مردم از دست رژیم ستمشاهی، نجات دین اسلام از خطر نابودی و نجات مردم فلسطین از جنایات آشکار رژیم صهیونیستی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =