آتش سوزی در محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی تبریز مهار شد

تبریز- ایرنا - مسوول امور ارتباطات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کلانشهر تبریز از مهار حریق در محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی تبریز خبرداد.

سیامک نوروزی اعلام کرد:  ساعت ۱۸:۵۰ امروز چهارشنبه در پی گزارش حریق علف های هرز محوطه سایت تاریخی ربع رشیدی به سامانه ۱۲۵، آتش نشانان ایستگاه های ۱۸، ۱۹ و ایستگاه شماره ۱ مرکز به محل حریق اعزام شدند.
وی گفت: علت این حادثه هنوز مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد افزایش دما و گرمای هوا دلیل آن باشد.
 

محمد باقر هنربر مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با توجه به اینکه علت بیش از ۸۰ درصد آتش سوزی‌ها مربوط به خطای انسانی است، از شهروندان و هم استانی‌های خواست تا به هنگام روشن کردن آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کرده و از انداختن زباله به ویژه زباله‌های پلاستیکی قابل اشتعال مانند بطری به بیرون خودداری کنند.

ربع رشیدی از بناهای تاریخی و ارزشمند تبریز واقع در باغمیشه به سبک معماری آذری بنا شده و حدود ۷۰۰ سال پیش در این شهر دانشگاهی به‌نام رشیدالدین فضل‌الله همدانی ایجاد شد.

مجموعه ارزشمند ربع رشیدی بر جای مانده از عصر ایلخانی با شماره ۹۳۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۸۱ طرح احیای آن در قالب مجتمع علمی، فرهنگی و تاریخی ربع‎ رشیدی مصوب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =