۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83810023
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش لیبی مواضع نیروهای حفتر در جنوب طرابلس را بمباران کرد

تهران- ایرنا- جنگنده های دولت وفاق لیبی مواضع نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پایتخت این کشور را بمباران کردند.

به گزارش عصر چهارشنبه خبرگزاری آناتولی، این حمله در حالی است که ارتش لیبی امروز آغاز عملیات آزادسازی فرودگاه طرابلس از اشغال شبه نظامیان حفتر را اعلام کرد.

محمد قنونو سخنگوی ارتش لیبی گفت: نیروی هوایی ارتش از امروز صبح تاکنون، ۱۰ نوبت مواضع شبه نظامیان حفتر و جنگ افزارهای آنها را  در  فرودگاه طرابلس و مناطق قصر بن غشیر و وادی الربیع والقویعة هدف قرار داده است.

فرودگاه طرابلس، فرودگاهی بین المللی است و در ۲۷ کیلومتری پایتخت و منطقه قصر بن غشیر قرار دارد.

بحران در کشور آفریقایی لیبی در شمال این قاره بعد از ۹ سال، وارد مرحله جدیدی شده است و کشورهای طرفدار هر ۲ دولت مستقر در آن تلاش دارند تا با استفاده از این فرصت، حساب‌های خود را در دیگر کشورهای منطقه غرب آسیا و دیگر نقاط جهان در کشور بحران زده لیبی تسویه کنند

لیبی از سال ۲۰۱۱ میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، با تنش‌های سیاسی و درگیری‌های نظامی بسیار گسترده‌ای روبه‌رو بوده است.

این کشور در نهایت به ۲ بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد و برخی کشورها از جمله ترکیه، قطر و ایتالیاست و در بخش شرقی و جنوب نیز خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش بر امور مسلط شده است که از سوی کشورهایی مانند عربستان، روسیه، فرانسه، مصر، امارات، یونان و قبرس حمایت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =