۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83810003
۰ نفر

برچسب‌ها

میانگین دمای هوا در خراسان رضوی ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

مشهد- ایرنا- میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان خراسان رضوی طی روزهای ابتدایی هفته آینده همراه با وقوع بارش‌های رگباری نسبت به روزهای پایانی هفته جاری ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۳۹ درجه سلسیوس بود که در روزهای پنجشنبه و جمعه تغییری نداشته و از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده روند کاهشی دارد.
زهرا آهنگرزاده افزود: بیشینه دمای هوای مشهد در روز شنبه هفته آینده ۳۵ درجه پیش‌بینی شده که با ادامه روند کاهشی روز دوشنبه هفته آینده به کمتر از ۳۰ درجه خواهد رسید.
وی ادامه داد: کمینه دمای هوای دیشب مشهد ۲۱ درجه سلسیوس بود که در شب‌های ابتدای هفته آینده سه تا چهار درجه کاهش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: روزهای ابتدایی هفته آینده شاهد ناپایداری جو در خراسان رضوی خواهیم بود که علاوه بر کاهش دما، رگبارهای پراکنده باران در شمال و شمال غرب استان و وزش باد شدید و موقتی در نواحی شرقی و جنوبی استان پیش‌بینی شده است.
وی افزود: ماندگاری هوای گرم در استان خراسان رضوی تا پایان هفته جاری تدوام دارد و پدیده جوی غالب طی این مدت وزش باد است که فردا سرعت آن در استان افزایش می‌یابد.
قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در سبزوار با سرعت ۴۷ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha