استاندار یزد نسبت به شیوع مجدد کرونا هشدار داد

یزد- ایرنا- استاندار یزد در توئیتی نوشت: متاسفانه مسافرت‌ها در عیدفطر و روزهای اخیر زنگ خطر را برای ما به صدا در آورده است و اگر احتیاط نکنیم، باز گرفتار ویروس کرونا می‌شویم.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه با اظهار اینکه برخی افزایش آمارها در استان‌های مختلف نگران کننده است ،افزود:  باید تا قطع کامل زنجیره بیماری،  فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.

وی پیش از این در پست شخصی خود در فضای مجازی، رعایت نکات بهداشتی را  خواستار شده بود.

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به هشت هزار و ۱۲ تن رسید.

کیانوش جهانپور روز چهارشنبه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۴ خرداد بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی سه هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۹۳ مورد بستری و  دو هزار و ۶۴۱  تن از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۲۵ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۵۵۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی. سی .یو قرار دارند.

وی گفت: تاکنون ۹۹۷ هزار و ۹ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور افزود: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و شرایط در هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارد.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =