انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب دشمنان را مایوس کرد

قم-ایرنا- تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: اعلام رهبری آیت‌الله خامنه‌ای به جانشینی امام خمینی(ره) بعد از رحلت ایشان در کمتر از ۲۴ ساعت، دشمنانی را که در انتظار نابودی نظام جمهوری اسلامی و خاموش شدن انقلاب اسلامی و مقاومت در جهان بودند را مایوس کرد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رحیمیان در دیدار با جمعی از کارکنان مسجد مقدس جمکران با اشاره به این جمله از آیه سوم سوره مائده، «الیوم یئس الذین کفروا من دینکم» خاطرنشان کرد: همان‌گونه که اعلام جانشینی حضرت علی (ع) کفار را مایوس کرده بود.

وی همچنین انتخاب معظم له  به جانشینی امام خمینی (ره) در کمتر از ۲۴ ساعت را یکی از الطاف جلیه خداوند به مردم و انقلاب اسلامی دانست.

رحیمیان با نقل خاطره‌ای از "زهرا مصطفوی" دختر امام راحل اظهار کرد: دختر امام پس از جریان عزل آقای منتظری نقل کردند که وقتی خدمت امام با نگرانی عرض کردم بعد از شما کسی را نداریم امام با قاطعیت فرمود: داریم، همین آقای خامنه‌ای و با شنیدن خبر انتخاب ایشان در بعدازظهر روز رحلت امام، از صمیم قلب آن‌چنان خوشحال شدم و آرامش گرفتم که مصیبت عظیم رحلت امامم و پدرم را تحت‌الشعاع قرارداد.

رحیمیان بابیان خاطراتی از زمان ارتحال حضرت امام خمینی در ۱۴ خرداد ۶۸ گفت: دشمنان که همواره القا می‌کردند این نظام به‌واسطه امام، سرپا مانده و با رحلت ایشان همه‌چیزتمام خواهد شد.

وی ابراز کرد: با اعلام خبر ارتحال امام، صدها خبرنگار را برای مخابره این خبر به ایران فرستاده بودند تا نه تشییع پیکر حضرت امام، بلکه تشییع‌جنازه نظام را مشاهده و به دنیا منعکس کنند، اما به لطف خدا ناگزیر بزرگ‌ترین مراسم تشییع‌جنازه تاریخ بشریت را مخابره کردند.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: این تشییع باشکوه به‌عنوان بزرگ‌ترین تشییع‌جنازه تاریخ بشر در کتاب گینس ثبت شد و دشمنانی که تصور می‌کردند به‌واسطه مشکلات ناشی از جنگ تحمیلی و فشار ابرقدرت‌های خارجی، محبوبیت امام بین ملت کاهش‌یافته؛ دیدند که اگر در بهمن سال ۵۷ سه میلیون ایرانی به استقبال امام آمدند، در خرداد ۶۸ بیش از ۱۰میلیون نفر پیکر ایشان را به‌سوی جایگاه ابدی بدرقه و تشییع کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha