۱۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۰
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83809987
۰ نفر

برچسب‌ها

رزمایش مهار آتش در مراتع مهریز برگزار شد

یزد- ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: رزمایش مهار آتش‌ با هدف آمادگی بیشتر نیروهای یگان حفاظت زیرپوشش این نهاد برای جلوگیری از آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع بخش مرکزی شهرسان برگزار شد.

سیدعلی باقری عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارندگی سال‌جاری که سبب افزایش پوشش گیاهی در عرصه‌های منابع طبیعی شده و با شروع فصل گرما و خشک شدن گیاهان مرتعی و جنگلی، احتمال وقوع آتش در گستره منابع طبیعی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در این چارچوب رزمایش به بهترین نحو با عملیات به موقع نیروهای یگان حفاظت اجرا شد و ادامه داد: عامل ۹۰ درصد آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی و جنگل‌ها ،انسانی است بنابراین ارایه آموزش در این زمینه به مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این مسوول به نقش مردم در جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی اشاره کرد و یادآور شد: از روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراهای اسلامی درخواست می‌شود نسبت به آتش‌سوزی در مراتع حساسیت بیشتری نشان دهند و با مشاهده آن مراتب را با تلفن امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ اطلاع‌رسانی کنند.

به گفته باقری ، برگزاری رزمایش های آموزشی و اطلاع رسانی با همکاری دهیاران و سایر دستگاه‌ها بر حسب ضرورت در مراتع ادامه دارد و همیاری مسوولان و رسانه‌های برای آگاهی‌بخشی ضروری است .

عرصه منابع طبیعی مهریز ۶۰۰ هزار هکتار وسعت دارد و بخش مرکزی مهریز شامل دهستان های میانکوه ، ارنان ، تنگچنار ، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت ۵۵ هزار نفری این شهرستان حدود ۳۰ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

مرکز این شهرستان  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =