شهردار کرمانشاه: اجراییات در تخریب شهرک فدک بی‌تدبیری کرد

کرمانشاه- ایرنا- شهردار کرمانشاه باتاکید بر برخورد قاطع با ساخت و ساز غیرمجاز در شهر کرمانشاه گفت: اجراییات در عملیات تخریب در شهرک «فدک» بی‌تدبیری کرد.

روابط عمومی شهرداری کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از سعید طلوعی اعلام کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا الان ۸۷۶ مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در کارنامه اداره اجراییات است که نسبت به سال‌های قبل حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته است و این آمار نشان از عملکرد خوب اداره اجراییات در برخورد با زمین‌خواران و سودجویان است.

وی افزود: ساخت و ساز غیرمجاز به غیر از وارد کردن خسارت به سیما و منظر شهری، از نظر ایمنی برای خود شهروندان خسارت بار است.

وی ادامه داد: در کل جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز روحیه خشنی دارد و کار در اداره اجراییات همیشه با مقاومت متخلفین روبرو است و از این رو شغل پر استرسی محسوب می‌شود.

طلوعی در ادامه به اتفاق ناگوار فوت خانم پناهی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز شهرک فدک اشاره کرد و افزود: همه ما از این مساله ناراحت و متاثر شدیم و قلب خیلی‌ها با این مساله به درد آمد که بنده از طرف مجموعه شهرداری از همه مردمی که این اتفاق باعث رنجش خاطرشان شد و همچنین خانواده مرحوم پناهی عذرخواهی می کنم.

وی در ادامه اظهار داشت: پرسنل اداره اجراییات در این عملیات تخریب بی‌تدبیری کردند و می‌شد به شکل بهتری این مساله را به انجام رساند.

شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم اخذ مجوز برای هرگونه ساخت و ساز در حریم شهر از شهرداری افزود: زمین ۹۶۰ مترمربعی که خانواده مرحوم پناهی مدعی مالکیت آن هستند به دلیل قرارگرفتن در حریم رودخانه فصلی، حریم برق فشار قوی و داشتن کاربری فضای سبز قابلیت اعطای پروانه ساخت و ساز ندارد، که در این موارد شهرداری بعد از احراز مالکیت به مالکین ماعوض و یا بعد از کارشناسی برابر قیمت روز، زمین را از آنها خریداری می کند.

وی ادامه داد: در کارشناسی‌های اولیه قیمت این زمین با متراژ اعلام شده از سوی وارثین خانم پناهی، در حدود ۲ میلیارد تومان اعلام شده و مرحومه پناهی به صورت غیرمجاز در حدود ۴۰ متر آن را ساخت و ساز غیرمجاز انجام داده بود که احتمال این ساخت و ساز توسط این خانم به دلیل مشکلات فراوان تقریبا غیرممکن است و ما منتظر اعلام نظر مجموعه قضایی و دستگاه‌های نظارتی خواهیم ماند.

طلوعی در ادامه افزود: در زمینه تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از ادامه کار با کسی تعارف نداریم و به طور قطع همین برخورد قاطع با حاشیه‌نشینان در محله‌های بالانشین نیز اجرا خواهد شد و چه بسا در مواردی در محله‌های بالانشین سختگیری بیشتری نماییم.

وی با بیان روحیه سفارش ناپذیرش گفت: یکی از مدیران ارشد در محله ۲۲ بهمن بدهی به مجموعه شهرداری داشت که با ایجاد ممانعت قانونی در ورود و خروج‌ها توسط اجراییات بدهی مجموعه شهرداری را وصول کردیم و در این راه به هیچ سفارش و تلفنی اهمیت ندادیم.

طلوعی در پایان از سوءاستفاده برخی زمین‌خواران در پس این اتفاق پیش آمده افزود: سودجویان و زمین‌خواران با احساسی شدن فضا فرصت را غنیمت شمرده و نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز اقدام کرده اند که به زودی با همراهی استاندار، دادستان و سایر دستگاه‌های مرتبط در اقدامی جهادی به سراغ همه آنها رفته و قانون را در حق آنها اجرا می نماییم.
به گزارش ایرنا، روز ۳۰ اردیبهشت ماموران اجراییات شهرداری کرمانشاه خانه آسیه پناهی، زن آلونک نشین در شهرک فدک را به دلیل ساخت و ساز غیرقانونی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی تخریب کردند.
پس از تخریب کپر، خانم پناهی برای انتقال به کمپ «چشمه سفید» در جنوب شهر، سوار خودروی اجراییات شد اما در مسیر انتقال دچار سکته قلبی شد و جان خود را از دست داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =