تاریخ و نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه شهید باهنر کرمان اعلام شد

کرمان - ایرنا - تاریخ و نحوه برگزاری امتحانات پایان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در نشستی با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیران آموزشی و معاونان آموزشی و پژوهشی دانشکده‌ها، شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان تعیین شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این نشست پس از بحث و تبادل نظر و بررسی تمامی جوانب، با اولویت قرار دادن حفظ سلامتی جامعه و دانشگاه و رعایت عدالت در ارزیابی پایان نیمسال دانشجویان مواردی به تصویب رسید.

مریم احتشام‌زاده اظهار داشت: مقرر شد که امتحانات از ۱۵ تا ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹ طبق برنامه‌ای که در سامانه جامع آموزشی دانشگاه اعلام خواهد شد در تمامی مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری و با استفاده از شیوه‌های مختلف الکترونیکی اعم از تستی، تشریحی و شفاهی برگزار شود و نظارت بر حسن برگزاری امتحانات پایان نیمسال بر عهده معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده است.

وی گفت: امتحانات پایان نیمسال از طریق سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه lms.uk.ac.ir برگزار می‌شود و صرفاً در موارد استثنایی به تشخیص استاد و تایید دانشکده برگزاری امتحان در سایر سامانه‌ها بلامانع است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید باهنر کرمان تصریح کرد: استاد هر درس، مرجع ارزشیابی دانشجو در همان درس بوده و مسئولیت کامل برگزاری امتحان پایان نیمسال در ساعت و تاریخ اعلام شده در سامانه جامع آموزشی، حضور و غیاب دانشجو، ارزیابی عملکرد دانشجو بر عهده استاد درس و نظارت بر حسن اجرای این مصوبه بر عهده معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده است.

وی با اشاره به تاکیدی که در بخش‌نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در جلسات انجام شده است افزود: نمره نهایی هر درس، مجموعی از ارزیابی‌های مستمر، آزمون میان ترم، آزمون‌های طول ترم و فعالیت‌های کلاسی دانشجو است لذا در نیمسال جاری با توجه به شرایط موجود، حداکثر سهم نمره امتحان پایان نیمسال از کل نمره نهایی دانشجو در هر درس، ۱۲ از ۲۰ است.

احتشام‌زاده ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای دانشجویان گفت: دانشجویان باید از فرصت یک‌ماه باقی‌مانده تا آغاز امتحانات بیشترین استفاده را ببرند و نسبت به مرور مطالب جهت یادگیری کامل، برنامه‌ریزی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =