ادارات منابع طبیعی جنوب کرمان به تجهیزات اطفای حریق مجهز شدند

جیرفت - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به آغاز فصل گرما و احتمال آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها گفت: ادارات هفت شهرستان این منطقه به تجهیزات اطفای حریق مجهز شدند.

سرهنگ خانباز امیرافضلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تجهیزات با نزدیک شدن فصل گرما و احتمال آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی و در راستای پیشگیری و فرونشانی آتش عرصه‌های ملی به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری هفت شهرستان جنوبی تحویل شد.

وی بر ظرفیت مردم در پیشگیری و اطفای حریق تاکید کرد و گفت: امسال ۵۰ اکیپ مردمی برای پیشگیری و اطفای حریق و جلوگیری از تخریب و تصرف عرصه‌های ملی ساماندهی شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان بارش‌های اخیر را باعث افزایش گیاهان علفی و پوشش گیاهی دانست و گفت: با توجه خشک شدن علف‌ها و گرمای زیاد هوا شرایط برای ایجاد حریق مهیاست از این رو کوچکترین بی‌احتیاطی می‌تواند موجب خسارات جبران ناپذیری به عرصه‌های منابع طبیعی شود.

وی از آمادگی ۲۰ اکیپ سیار برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد و اظهار داشت: طبیعت‌دوستان هر گونه اقدام غیرقانونی نسبت به منابع طبیعی از جمله تخریب و تصرف، قاچاق محصولات جنگلی و مرتعی همچون زغال، چوب و گیاهان دارویی و قطع درختان و حریق را  در ۲۴ ساعت شبانه روز به سامانه ارتباطی رایگان ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع، گزارش دهند.

مساحت منابع طبیعی جنوب کرمان سه میلیون و ۸۵۸ هزار هکتار بوده و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این منطقه مستقل از مرکز استان فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط