وزیر نیرو: تحکیم و توسعه روابط اقتصادی با عراق، هدف جمهوری اسلامی است

بغداد- ایرنا- «رضا اردکانیان» وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران که به بغداد سفر کرده است، در دیدار امروز (چهارشنبه) خود با «ماجد حنتوش» وزیر برق عراق از تحکیم و توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور ابراز امیدواری کرد.  

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اردکانیان در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آغاز فعالیت دولت «مصطفی الکاظمی» را به ایشان تبریک گفت.

اردکانیان همچنین افزود: امیدواریم بررسی توافق های قبلی و برنامه سه ساله جمهوری اسلامی در همکاری در حوزه صنعت برق با کشور عراق در خلال مذاکرات امروز با مسئولان عراقی نتیجه و عایدی این سفر باشد.  

اردکانیان هدف از این سفر یک روزه به بغداد را دیدار با مقام های ارشد دولت عراق از جمله وزیر برق و ‌وزیر دارایی و همچنین دیدار با رئیس بانک مرکزی این کشور اعلام کرد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر یک روزه خود به بغداد، ظهر امروز (چهارشنبه) با «برهم صالح» رییس جمهوری عراق نیز دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشت، رضا اردکانیان و برهم صالح توسعه مناسبات دو جانبه به ویژه در حوزه انرژی و برق را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.   

توسعه همکاری‌های تهران – بغداد در حوزه برق، سنکرون(هم فاز) کردن شبکه برق ایران و عراق و همکاری در زمینه آموزش و توسعه شبکه برق دو کشور از جمله محورها و موضوع‌های گفت و گوی وزیر نیروی کشورمان با مقام های ارشد و وزیر برق عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =