استان اردبیل در سی و یکمین سال فراق امام راحل سوگوار شد

اردبیل - ایرنا - در سی ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مناطق مختلف استان اردبیل شاهد برگزاری آیین‌های ویژه سوگواری در فراق بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش ایرنا، در تمام شهرهای استان اردبیل، آیین‌های ویژه سالگرد ارتحال امام راحل در مساجد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده و در برخی از مناطق نیز که دارای وضعیت سفید از نظر بیماری کرونا هستند نیز مردم به عزاداری خیابانی پرداختند.

در شهر اردبیل آیین گرامیداشت ارتحال امام راحل (ره) در مصلای اردبیل و با حضور شهروندان و مسوولان برگزار و طی آن نماینده ولی فقیه در استان به تشریح ویژگی‌های شخصیتی بنیانگذار جمهوری اسلامی و تاثیر اندیشه‌های وی در جهان و تحولات پس از انقلاب پرداخت.

آیت‌الله سیدحسن عاملی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی امام راحل بیان‌کرد: هیچکس به جز امام در آن مقطع نمی‌توانست انقلابی را ایجاد و رهبری کند که باعث تحول عمیق در صحنه جهانی و بر هم خوردن معادلات سیاسی و بین‌المللی شود.

وی اظهارداشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) به مانند نوری در ظلمت بود که راه و مسیر  مبارزه با ظلم و استکبار را برای ملل مظلوم در جهان روشن ساخت.

امام جمعه اردبیل بیان‌کرد: امام راحل با شعار نه شرقی ، نه غربی، جمهوری اسلامی استقلال و عزت نفس را به مردم ایران هدیه آورده و باعث تحولات شگرف در جهان شد و هنوز آثار نهضت امام راحل در جهان تداوم دارد.

در این آیین که اقشار مختلف مردم ، اکبر بهنامجو  استاندار اردبیل ، علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و دیکر مقام‌های استانی نیز حضور داشتند سوگواری شده و یاد و نام امام راحل گرامی داشته شد.

گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان‌های پارس‌آباد، اصلاندوز، بیله‌سوار، گرمی ، مشگین‌شهر، نمین ، نیر ، سرعین ، خلخال و کوثر نیز حاکیست که در این مناطق نیز آیین‌های بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل با حضور مردم برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =