شریعتمداری: امام (ره) طلایه‌دار اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل بود

تهران- ایرنا- وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت سالروز رحلت ملکوتی امام خمینی (ره) گفت : امام خمینی(ره)، با بصیرت و اندیشه بیکران خود، طلایه دار اسلام زنده و پویا در اندیشه و عمل بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، «محمدشریعتمداری» در پیام خود افزوده است: نیمه خرداد، سالروز بزرگداشت قیامی مردمی علیه جور و بیداد زمانه و سرآغاز نهضتی عظیم برای مقابله با استبدادی بود که فروپاشی رژیم پهلوی و پایان بخشیدن به سلطه قدرت های مزدور را در کشور رقم زد.

وی افزود: مردم مومن و انقلابی در ۱۵ خرداد، یکپارچه و منسجم، لبیک گویان به فرمان رهبری آزاده و خردمند، به میدان آمدند و قیامی را به پا کردند که نقطه عطف انقلاب اسلامی در سال های بعد شد.

براساس این پیام، پیروزی انقلاب اسلامی که رهبری آن را بر عهده امام ( ره) بود در میان انقلاب های آزادیخواه و عدالتخواه جهان، بی نظیر و شاخص بود و تا امروز در تاریخ، هیچ جنبش و انقلابی را نمی توان یافت که تا این حد تاثیرگذار و مردمی باشد.

شریعتمداری اضافه کرد: حضرت امام(ره)، افکار خفته جهان اسلام را بیدار ساخت و حکومت اسلامی را برای نخستین بار به جهانیان معرفی کرد.

وی در ادامه پیام آورده است: ایشان،پرچمدار در هم پیچیدن بساط ظلم و ستم و برپایی عدالت بود و رهبری خردمندانه و روشنگرانه‌اش، برای همیشه در دلهای عاشقان اسلام و نظام جمهوری اسلامی زنده و جاویدان خواهد ماند و از آنجا که اندیشه و مکتب امام (ره)، بر پایه مردمسالاری دینی، عدالت اجتماعی،بیداری اسلامی و حمایت از مستضعفین استوار شده است، در سراسر جهان،علاقمندان و طرفداران بسیاری دارد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: رهنمودها، توصیه ها و آموزه‌های دینی و هدایتگر امام (ره) از مرزهای ایران زمین فراتر رفته و دلهای مشتاقان زیادی را تسخیر کرده است.

وی، سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران را به تمامی آزادیخواهان و مسلمانان جهان به ویژه ملت شریف ایران تسلیت گفته و ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد، و تجدید بیعت با آرمان های امام(ره)،اعتلای نظام مقدس و سرافرازی ایران اسلامی را تحت فرامین و منویات رهبر فرزانه انقلاب از درگاه خداوند متعال مسألت کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =